Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2012, 10:32

autor: Hed

Zapowiedź Final Fantasy XIII-3 jest tylko kwestią czasu?

Jeden z popularnych magazynów o grach twierdzi, że zapowiedź gry Final Fantasy XIII-3 jest nieunikniona. Druga odsłona „trzynastki”, która trafi do sklepów w przyszłym tygodniu, kończy się bowiem słowami „ciąg dalszy nastąpi”.

Firma Square Enix nie ujawniła dalszych losów popularnej serii Final Fantasy, ale wydaje się, że pozostanie ona przy uniwersum, jakie zbudowano wraz z jej trzynastą odsłoną. Wszystko za sprawą zakończenia gry Final Fantasy XIII-2, w którym pojawia się napis „ciąg dalszy nastąpi”. Zdaniem komentatorów, zapowiedź Final Fantasy XIII-3 jest tylko kwestią czasu.

Do końca nowej przygody dobrnął redaktor magazynu Game Informer, który twierdzi, że Final Fantasy XIII-2 nie przedstawia właściwego zakończenia gry (nawet mimo kilku wariantów finalnej sceny) i kończy się wspomnianą zapowiedzią kontynuacji. „Square Enix z premedytacją nie dokończyło swojej opowieści”, wyjaśnił magazyn, „zapowiedź Final Fantasy XIII-3 jest nieunikniona”.

Zapowiedź Final Fantasy XIII-3 jest tylko kwestią czasu? - ilustracja #1

Game Informer twierdzi, że opowieści przedstawionej w Final Fantasy XIII-2 raczej nie dałoby się zamknąć w prostym DLC. Takiego rozwiązania nie można wykluczyć, ale bardziej prawdopodobna jest pełnoprawna kontynuacja. Firma Square Enix przygotowała się na taką okazję i we wrześniu ubiegłego roku zarejestrowała stosowną domenę: www.finalfantasyxiii-3.com.

Final Fantasy XIII-2 zadebiutował w ubiegłym roku w Japonii. W najbliższych dniach produkcja pojawi się także w amerykańskich (31 stycznia) i europejskich (3 luty) sklepach. Zagrają w nią posiadacze PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra zbiera pozytywne recenzje – panuje opinia, że Square Enix udało się naprawić błędy „trzynastki”. Na pewno odniesiemy się do tego w naszej recenzji.

  1. Oficjalna strona Final Fantasy XIII-2