Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2012, 11:43

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Zakończono prace nad grą Resident Evil 6. Pojawił się zwiastun usługi Resident Evil.Net

Firma Capcom poinformowała o zakończeniu prac nad grą Resident Evil 6. Tym samym data premiery powinna zostać dotrzymana. Z tej okazji japoński koncern ujawnił też zwiastun usługi Resident Evil.Net.

Firma Capcom ogłosiła, że prace nad grą Resident Evil 6 dobiegły końca. Tym samym tytuł osiągnął status „gold” i jego premiera, ustalona na 2 października dla wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, powinna zostać dotrzymana. Pecetowcy poczekają na grę dłużej.

Zakończono prace nad grą Resident Evil 6. Pojawił się zwiastun usługi Resident Evil.Net - ilustracja #1
Zakończono prace nad Resident Evil 6

Szósta odsłona popularnej serii gier akcji trafiła więc do tłoczni. Aby uczcić ten moment, japoński koncern upublicznił zwiastun usługi Resident Evil.Net, zaprezentowanej podczas targów gamescom 2012 w Kolonii. Jej debiut planowany jest w dniu premiery gry.

Resident Evil.Net będzie dostępna z poziomu przeglądarki internetowej oraz za pośrednictwem aplikacji na urządzenia przenośne. Usługa ma monitorować na bieżąco osiągane w grze wyniki, współpracować z Facebookiem i Twitterem, a także być platformą dla specjalnych zmagań sieciowych, m.in. o „pas mistrzowski” dla najlepszego gracza. Ponadto wprowadzi specjalną walutę, która posłuży do kupowania przedmiotów w trybie Mercenaries.

Zakończono prace nad grą Resident Evil 6. Pojawił się zwiastun usługi Resident Evil.Net - ilustracja #2
Resident Evil.Net

Resident Evil 6 to kolejna odsłona znanej serii survival horrorów. Gracz staje w obliczu globalnego zagrożenia atakami bioterrorystycznymi w kampaniach pokazujących losy Leona Kennedy’ego, Chrisa Redfielda, Jake’a Mullera oraz Ady Wong. Oprócz kampanii, które można rozegrać w kooperacji z przyjaciółmi, w Resident Evil 6 znajdziemy tryby Mercenaries, pozwalający bawić się sześciu osobom za pośrednictwem Internetu, a także Agent Hunt, w którym jako zombie będziemy polować na innych graczy.