Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 14:06

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Resident Evil 6 – firma Capcom zapowiedziała usługę Resident Evil.Net

Firma Capcom zapowiedziała usługę Resident Evil.Net, która umożliwi śledzenie statystyk i osiągnięć w grze Resident Evil 6. Zadebiutuje ona po premierze gry i będzie całkowicie darmowa.

Firma Capcom poinformowała na konferencji poprzedzającej targi gamescom w Kolonii, że Resident Evil 6 będzie zintegrowany z darmową usługą Resident Evil.Net. Umożliwi ona zbieranie i analizowanie statystyk związanych z rozgrywką, koordynowanie zawodów i turniejów, a także zarządzanie listą znajomych z całego świata.

Resident Evil 6 – firma Capcom zapowiedziała usługę Resident Evil.Net  - ilustracja #1
Resident Evil 3

Usługa będzie dostępna z poziomu przeglądarki internetowej (na wzór Battleloga z Battlefield 3) oraz za pośrednictwem aplikacji na urządzenia przenośne. Gracze uzyskają możliwość monitorowania na bieżąco osiąganych wyników, a dzięki współpracy z takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook czy Twitter usługa poinformuje nas, kiedy uzyskany przez nas rezultat został pobity. Ponadto Capcom planuje organizowanie zmagań sieciowych. Ich zwycięzcy uzyskają „pas mistrzowski”, którego będą musieli bronić. Resident Evil.Net wprowadzi też specjalną walutę – punkty zdobywane za poszczególne osiągnięcia. Posłużą one do kupowania przedmiotów w trybie Mercenaries.

Premiera usługi Resident Evil.Net najprawdopodobniej zbiegnie się w czasie z debiutem Resident Evil 6. Najnowszy tytuł serii z gatunku survival-horrorów pojawi się w sklepach na Zachodzie 2 października na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a w listopadzie zadebiutuje w naszym kraju w wersji z polskimi napisami (kinowej). Posiadacze PC poczekają na niego trochę dłużej.

Ponadto 5 września pojawi się demo Resident Evil 6 dla posiadaczy urządzeń firmy Microsoft i Sony. Już teraz mogą je wypróbować nabywcy gry Dragon’s Dogma.

Resident Evil 6 to kolejna odsłona znanej serii survival horrorów. Gracz staje w obliczu globalnego zagrożenia atakami bioterrorystycznymi w kampaniach pokazujących losy Leona Kennedy’ego, Chrisa Redfielda, Jake’a Mullera oraz Ady Wong. Oprócz trzech kampanii, które można rozegrać w kooperacji, w Resident Evil 6 znajdziemy tryby Mercenaries, pozwalający bawić się sześciu osobom za pośrednictwem Internetu, a także Agent Hunt, w którym jako zombie będziemy polować na innych graczy.