Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2013, 22:13

autor: sathorn

Zakończenie europejskich kwalifikacji do trzeciego sezonu League of Legends – LCS bez polskiej drużyny

Końca dobiegły finały eliminacji do trzeciego sezonu League of Legends. Rodzimi kibice niestety nie mają wielu powodów do radości. Żaden w pełni polski zespół nie zakwalifikował się do League of Legends Championship Series. W LCS nie zabraknie akcentów rodem znad Wisły, nie da się jednak ukryć, że spodziewaliśmy się więcej.

Minione finały eliminacji do League of Legends Championship Series przebiegły bardzo niepomyślnie dla Polaków. Żadna drużyna znad Wisły nie wywalczyła sobie miejsca w trzecim sezonie. Na otarcie łez mamy jedynie drużynę Dragonborns, której rdzeń tworzą dwaj nasi rodacy.

League of Legends Championship Series - Zakończenie europejskich kwalifikacji do trzeciego sezonu League of Legends – LCS bez polskiej drużyny - wiadomość - 2013-01-29
League of Legends Championship Series

Przez trzy dni w warszawskim Multikinie walczyli pretendenci do wzięcia udziału w rozgrykach trzeciego sezonu League of Legends. Zwarło się ze sobą szesnaście ekip, z których tylko pięć najlepszych zakwalifikowało się do LCS.

Po pierwszej fazie rozgrywek na polu bitwy pozostali: GIANTS! Gaming, Fnatic, Millenium, DragonBorns, Against All Authority i Copenhagen Wolves. Każda z wymienionych drużyn musiała wygrać swój ćwierćfinał, żeby zdobyć slot do trzeciego sezonu. Dobrze poradziło sobie duńskie Copanhagen Wolves, francuskie Against All Authority, zaskakująco dobre hiszpańskie GIANTS! i standardowo świetne Fnatic. Reszta drużyn następnego dnia stanęła do walki o ostatnie miejsce w LCS.

Drużyna MeetYourMakers miała pecha, że trafiła poprzedniego dnia na Fnatic – najsilniejszą, obok GIANTS, drużynę w turnieju. Polacy nie grali źle, ale nie też nie zabłysnęli. Różnicę klas pokazali w grze przeciwko Millenium, tym samym zdobywając szansę na zagwarantowanie sobie ostatniego miejsca w trzecim sezonie. Na drodze stanął im jednak czarny koń zawodów – drużyna Dragonborns, której kręgosłupem jest słynny polski gracz – Maciej „Shushei” Ratuszniak. Jego ekipa zmiotła wcześniej niemieckie Mousesports. Niesieni tym zwycięstwem i świetną grą swojego AD Carry – Eryka „HosaN” Wilczyńskiego, dosłownie zmietli MeetYourMakers.

Tym samym w rozgrywkach League of Legends Championship Series nie będzie żadnej w pełni polskiej drużyny. Pojawi się kilka rodzimych akcentów, jednak pozostaje żal. Szkoda – może którejś ekipie znad Wisły uda się zakwalifikować w trakcie sezonu.

Lista drużyn, które zakwalifikowały się do LCS poprzez europejskie kwalifikacje:

  • Copenhagen Wolves, Against All Authority, GIANTS! Gaming, Fnatic, DragonBorns.

Lista drużyn, które zakwalifikowały się do LCS poprzez amerykańskie kwalifikacje:

  • Team FeaR, Good Game University, Curse Gaming, The Brunch Club, Team MRN.