Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2007, 14:15

Zagraj w gry z PS One na PSP!

Wraz z ostatnią aktualizacją firmware’u do wersji 3.80, konsolka PlayStation Portable nauczyła się kilku całkiem ciekawych rzeczy.

Wraz z ostatnią aktualizacją firmware’u do wersji 3.80, konsolka PlayStation Portable nauczyła się kilku całkiem ciekawych rzeczy. Oprócz możliwości odtwarzania internetowych stacji radiowych działających w systemie SHOUTcast czy ściągania wersji demonstracyjnych gier z rozmieszczonych w różnych punktach miast specjalnych spotów (jak na razie są one dostępne jedynie w Japonii), Sony udało się sprytnie ukryć największą innowację.

Dzięki oficjalnemu forum internetowemu PlayStation dowiedzieliśmy się, iż z chwilą pobrania nowego oprogramowania możliwe stanie się uruchamianie na PSP gier z PlayStation stremowanych bezpośrednio z PlayStation 3. I to całkowicie legalnie, gdyż podobną funkcję już wcześniej oferowało zmodyfikowane oprogramowanie. Umożliwia to funkcja Remote Play, dostępna już wcześniej w przypadku niektórych gier z PS3 (Imabikisou, Lair). W przypadku gier z PS One, nowe możliwości dotyczą wszystkich kompatybilnych tytułów, wobec czego bez strachu o piksele wielkości spodków od herbaty można sobie zapuścić stare tytuły na małym ekraniku.