Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2016, 19:44

autor: Ender

Za kulisami studia Piranha Bytes - twórców Gothica, Risen i Elex

Niemieckie studio deweloperskie Piranha Bytes, znane dzięki serii Gothic i Risen, opublikowało trwający ponad 20 minut film dokumentalny, pokazujący pracę twórców na przykładzie nadchodzącego RPG pod tytułem Elex.

Piranha Bytes to studio deweloperskie, które jest świetnie znane polskim graczom dzięki popularnym seriom Gothic oraz Risen. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat zespołowi udało się wypracować rozpoznawalną markę oraz charakterystyczny styl, który widoczny będzie także w jego najnowszym projekcie. Jest nim zapowiedziane latem ubiegłego roku RPG science fiction zatytułowane Elex. Jeżeli byliście kiedyś ciekawi, jak wygląda codzienna praca niemieckich twórców, możecie się tego dowiedzieć dzięki ponad 20-minutowemu dokumentowi, który pojawił się na oficjalnym kanale producenta w serwisie YouTube.

Film (dostępny z polskimi napisami) pokazuje nam trzon zespołu tworzącego Elex. Każdy z twórców przedstawia się i opowiada nieco o roli w procesie deweloperskim. Dzięki wywiadom możemy poznać także filozofię i historię samego studia. Zaznaczmy jednak, że osoby, które spodziewają się fragmentów rozgrywki z gry, obejdą się smakiem. Jedynymi materiałami z przygotowywanej produkcji są surowe modele otoczenia i postaci, które możemy zobaczyć na ekranach monitorów animatorów i grafików.

Piranha Bytes jest niemieckim studiem założonym w październiku 1997 roku przez Aleksa Brueggemanna, Michaela Hoge’a, Stefana Nyula i Toma Putzkiego. Zespół znany jest przede wszystkim z trzech części zapoczątkowanej w 2001 roku serii Gothic (za czwartą odpowiedzialna była inna firma). Ekipa ma na swoim koncie również trzy odsłony cyklu Risen.

  1. Oficjalna strona studia Piranha Bytes
  2. Oficjalna strona gry Elex
  3. "Elex będzie mieć więcej z Gothica niż Risen" - wywiad z Björnem Pankratzem z Piranha Bytes
  4. Elex – kompendium wiedzy o grze