Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2020, 10:30

autor: Karol Laska

Yakuza zyskuje popularność - SEGA sprzedaje coraz więcej gier z serii

W nowym raporcie finansowym firmy SEGA poznaliśmy między innymi sumę sprzedanych gier z serii Yakuza. Wynik pokazuje, że marka zdobywa coraz większą liczbę fanów.

Sega opublikowała raport podsumowujący 2020 rok w swoim wykonaniu, dzięki któremu wiemy, ile kopii gier z serii Yakuza sprzedano łącznie od samego początku jej istnienia (czyli od 2005 roku). Firma potwierdziła 14 milionów zakupionych przez klientów egzemplarzy, co daje o 2 miliony lepszy wynik niż w poprzednim roku.

To naprawdę zadowalające liczby, które udowadniają, że popularność serii rośnie i staje się ona coraz bardziej przyjazna graczom z całego świata. Ma to zapewne związek nie tylko z niedawną premierą produkcji Yakuza: Like a Dragon, ale i faktem, że Yakuza 0, Yakuza Kiwami oraz Yakuza Kiwami 2 pojawiły się w 2018 i 2019 roku na PC, a w 2020 roku weszły także na Xboksa One, a co za tym idzie – do Xbox Game Passa. Powyższe liczby pokazują więc, iż decyzjaSegi o przeniesieniu tytułów na większą liczbę platform okazał się strzałem w dziesiątkę.