Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2020, 15:51

autor: Frozen

Wiedźmin Netflixa - poznajcie nową bohaterkę drugiego sezonu

Poznaliśmy kolejną osobę, która zasili obsadę tworzonego przez platformę Netflix drugiego sezonu Wiedźmina. Wcieli się ona w postać nową, jednak bardzo dobrze znaną miłośnikom książek Andrzeja Sapkowskiego oraz fanom gier studia CD Projekt RED.

Jak donosi serwis Redanian Intelligence, w drugim sezonie serialu Wiedźmin pojawi się Meve z Lyrii. Gracze niezaznajomieni z prozą Andrzeja Sapkowskiego mogą kojarzyć ją ze stworzonej przez CD Projekt RED produkcji Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści, gdzie była grywalną postacią.

Wiedźmin Netflixa - poznajcie nową bohaterkę drugiego sezonu - ilustracja #1
Rebecca Hanssen wcieli się w Królową Meve (źródło: Redanian Intelligence).

W serialową Meve wcieli się Rebecca Hanssen. Aktorka grała wcześniej m.in. w wyprodukowanym przez Amazon serialu Lore oraz w wyreżyserowanym przez Annabel Jankel filmie Wyznaj to szeptem. Hanssen pracowała również przy produkcji Enoli Holmes, gdzie była dublerką Millie Bobby Brown (co ciekawe, w filmie tym występował również wcielający się w Geralta Henry Cavill). Gracze mogą kojarzyć ją z roli Alfiry w Baldur's Gate III.

Prace nad drugim sezonem Wiedźmina cały czas trwają. Zaledwie kilka dni temu w internecie pojawiły się zdjęcia z planu zrobione na terenie hrabstwa Surrey w Anglii, a Netflix udostępnił specjalny świąteczny zwiastun serii.

Pierwszy sezon Wiedźmina zadebiutował 20 grudnia 2019 roku. Data premiery drugiego nie jest jeszcze znana. Wszystkie dotychczasowe odcinki dostępne są do obejrzenia na platformie Netflix.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.