Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 12:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

XCOM: Enemy Within dużym dodatkiem do gry XCOM: Enemy Unknown

Zgodnie z obietnicą, dzisiaj doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi XCOM: Enemy Within. Najnowsze dzieło studia Firaxis Games jest dużym rozszerzeniem do ubiegłorocznego hitu XCOM: Enemy Unknown i ukaże się na rynku w listopadzie bieżącego roku.

Firma 2K Games zapowiedziała oficjalnie XCOM: Enemy Within – duże rozszerzenie do gry XCOM: Enemy Unknown, o którym mówiło się od jakiegoś czasu. Dodatek do uruchomienia na PC ma wymagać zainstalowanej podstawowej wersji, a na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 nie będzie takiej potrzeby.

XCOM: Enemy Within rozszerzy ubiegłoroczną produkcję studia Firaxis Games o zestaw nowych map, umiejętności, ulepszeń, broni i o zawartość do trybu multiplayer. Pojawi się również piąta klasa postaci – posługujący się miotaczem ognia Mech Trooper. Uzyskamy do niego dostęp po wybudowaniu pewnego budynku i wysłaniu do niego żołnierza. Wiąże się to z tym, że taka postać straci dotychczasowe zdolności i ekwipunek, ale za to zyska nowe umiejętności związane z klasą Mech Trooper.

XCOM: Enemy Within to duże rozszerzenie do gry XCOM: Enemy Unknown

Twórcy chwalą się, że trzeba będzie przejść cały dodatek 3-4 razy, by odkryć wszystkie wprowadzone zmiany i usprawnienia. W związku z dużą ilością zawartości, XCOM: Enemy Within będzie kosztował tylko trochę mniej niż standardowo płacimy za pełną grę. Cena wersji na PC została ustalona na poziomie 29,99 dolarów (ok. 95 złotych bez podatku VAT), a konsolowcy muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 39,99 dolarów (ok. 127 złotych bez podatku VAT). W zamian dostaną samodzielną edycję Commander, zawierającą dodatkowo wydane wcześniej dodatki DLC Elite Soldier Pack i Slingshot Content Pack.

XCOM: Enemy Within zadebiutuje 15 listopada bieżącego roku w Europie i trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Rozszerzenie prawdopodobnie będzie sprzedawane w wersji pudełkowej, choć zapewne trafi również do cyfrowej dystrybucji. Z okazji zapowiedzi ujawniono kilka screenów i zwiastun – wszystkie materiały możecie obejrzeć w tej wiadomości.