Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2015, 13:15

autor: Entelarmer

XCOM 2 - opublikowano 10-minutowy zwiastun rozgrywki

Firma 2K Games opublikowała 10-minutowy filmik prezentujący rozgrywkę w XCOM 2. Oprócz nowego rodzaju misji pokazuje on m.in. walkę wręcz oraz drony.

XCOM 2 w skrócie
  • Producent: Firaxis Games.
  • Wydawca: 2K Games.
  • Gatunek: turowa gra strategiczno-taktyczna.
  • Platforma sprzętowa: PC (Windows, MacOS, Linux).
  • Data premiery: listopad 2015.

Firma 2K Games opublikowała filmik prezentujący fragment rozgrywki z zapowiadanego XCOM 2, który ma ukazać się w listopadzie tego roku. Podobnie jak wcześniejsza prezentacja ujawniona w trakcie tegorocznych targów E3, tak i teraz akcja gry toczyła się w tzw. Dzień Unifikacji (Unification Day), czyli rocznicę zwycięstwa kosmicznych najeźdźców nad tytułową organizacją XCOM (całość rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach z ”jedynki”). Tym razem zaprezentowano jeden z nowych rodzajów misji, jakie mają pojawić się w sequelu – sabotaż (w tym przypadku wysadzanie pomnika).

Nowy typ misji to nie jedyna nowość zaprezentowana na filmiku. Rzuca się w oczy obecność latających dronów, które można wykorzystać chociażby do przejęcia wrogich działek, co znacząco zwiększa naszą siłę ognia. Nie zabrakło również broni do walki wręcz i nowego systemu poruszania się w ukryciu, który pozwala zająć pozycje dogodne do zasadzki bez wywoływania agresji u przeciwników. Nie da się też ukryć, że grafika – szczególnie w trakcie cutscenek obrazujących walki – prezentuje się znacznie lepiej niż w XCOM: Enemy Unknown.

Obcy w XCOM 2 pojawiają się w przeróżnych kształtach i rozmiarach, a wielu dysponuje zabójczymi umiejętnościami. - XCOM 2: opublikowano 10-minutowy zwiastun rozgrywki - wiadomość - 2015-06-26
Obcy w XCOM 2 pojawiają się w przeróżnych kształtach i rozmiarach, a wielu dysponuje zabójczymi umiejętnościami.

Chociaż filmik skupiał się raczej na rozgrywce, to niejako po drodze zaprezentował nam też co nieco informacji o świecie gry. Jak łatwo zgadnąć, obcy (nazywani Elders, czyli Starszymi) są przedstawiani przez media jako dobroczyńcy ludzkości, których bez prowokacji zaatakowali „radykałowie” (czyli żołnierze organizacji XCOM). I – jakżeby inaczej – to właśnie oni są odpowiedzialni za zniszczenia w trakcie konfliktu sprzed 20 lat.