Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2016, 18:19

autor: Góral

XCOM 2 niczym Fire Emblem, czyli modyfikacja Squad Cohesion

W Warsztacie Steam ukazała się modyfikacja Squad Cohesion dodająca do gry XCOM 2 elementy z Fire Emblem, a dokładniej pisząc system wpływający na statystki postaci w zależności od ich wspólnych relacji.

5 lutego na komputerach osobistych zadebiutowała gra strategiczna XCOM 2, ale już przed premierą dowiedzieliśmy się, że przy okazji dwójki deweloperzy zamierzają przywiązać większą uwagę do modów, niż miało to miejsce w czasach XCOM: Enemy Unknown. Efektem tego są rozmaite projekty fanów, a wśród nich znalazł się Squad Cohesion, dodający do produkcji studia Firaxis Games elementy Fire Emblem. Jego główną atrakcją jest system Squadmate Score, wpływający na statystki postaci na podstawie ich relacji. Chodzi o to, że członkowie drużyny zdobywają podczas rozgrywki punkty spójności, np. za leczenie się. W ten sposób tworzą się miedzy nimi więzi mające pozytywny bądź negatywny wydźwięk. Więc np. jeżeli jeden z wojaków darzył sympatią drugiego, który zginął podczas walki, to pierwszy z wymienionych może nawet wpaść w wirtualną depresję, tracąc siłę woli. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak bardzo dani bohaterowie się lubili.

Mod Squad Cohesion do XCOM 2 znacząco wpływa na relacje zachodzące wśród podwładnych. - XCOM 2 niczym Fire Emblem, czyli modyfikacja Squad Cohesion - wiadomość - 2016-04-10
Mod Squad Cohesion do XCOM 2 znacząco wpływa na relacje zachodzące wśród podwładnych.

Jeżeli jesteście zainteresowani projektem Squad Cohesion to czeka on na Was w steamowym warsztacie. Z kolei jeżeli nie posiadacie jeszcze XCOM 2, to z ofertami rodzimych sprzedawców zapoznacie się w ramce obok. Gra z pewnością jest warta polecenia, o czym świadczą chociażby recenzje, jakie zebrała w mediach.

Na koniec przypominam, że akcja XCOM 2 rozgrywa się Ziemi, która została opanowana przez kosmitów. Wielu ludziom jednak nie podoba się taki stan rzeczy, w związku z czym prowadzą partyzancką wojnę o wolność. Gracze wcielają się w dowódcę organizacji XCOM, a naszym zadaniem jest oczywiście odzyskanie władzy na planecie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

XCOM 2

XCOM 2