Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2016, 14:32

Parkitect - duchowy spadkobierca Rollercoaster Tycoon trafi 5 maja do Steam Early Access

Studio Texel Raptor poinformowało, że 5 maja do sprzedaży w Steam Early Access trafi gra Parkitect, czyli strategia ekonomiczna o zarządzaniu lunaparkiem, która stanowi rozwinięcie pomysłów z dwóch pierwszych odsłon cyklu Rollercoaster Tycoon.

Po latach posuchy fani serii Rollercoaster Tycoon wreszcie doczekali się nadejścia urodzaju. Kilka dni temu do sprzedaży trafiła wczesna wersja RollerCoaster Tycoon World. Od dwóch tygodni trwają także alfa testy Planet Coaster, czyli duchowego spadkobiercy Rollercoaster Tycoon 3, opracowanego przez autorów tego przeboju. Natomiast teraz dowiedzieliśmy się, kiedy będziemy mogli zagrać w trzecią dużą produkcję tego typu, czyli Parkitect. Twórcy, czyli ludzie ze studia Texel Raptor, właśnie ujawnili, że 5 maja tego roku ruszy sprzedaż wczesnej wersji na Steam Early Access. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa gry.

Parkitect także pomyślano jako duchowego spadkobiercę marki Rollercoaster Tycoon, ale w przeciwieństwie do Planet Coaster, gra studia Texel Raptor bezpośrednio odwołuje się do dwóch pierwszych odsłon tego cyklu stawiając na widok izometryczny i kładąc nacisk przede wszystkim na ekonomiczne aspekty zabawy.

W Parkitect wcielimy się w nowo mianowanego zarządcę niewielkiego wesołego miasteczka i naszym zadaniem będzie przeobrażenie go w wielki park rozrywki, obsługujący codziennie tłumy gości i generującego niebotyczne zyski.

Realizacja tych celów wymagać ma przede wszystkim stałej rozbudowy lunaparku. Będziemy musieli konstruować różnorodne atrakcje oraz ręcznie projektować kolejki górskie. Konieczne ma być także odpowiednie połączenie wszystkich takich obiektów systemem ścieżek i środków transportu, tak aby goście mogli szybko się między nimi przemieszczać. Ponadto istotną rolę odegra dbanie o wizualny aspekt wesołego miasteczka, co obejmie nie tylko budowanie dekoracji, ale również wykorzystywanie ich do ukrycia infrastruktury lunaparku.

Nasz biznes potrzebować będzie także pracowników, więc wiele czasu spędzimy na zatrudnianiu podwładnych oraz rozwijaniu ich umiejętności. Zajmą się oni obsługą atrakcji, pomaganiem gościom oraz utrzymywaniem terenu w czystości. Wszystko to trzeba będzie oczywiście odpowiednio zbilansować pod względem finansowym, tak aby zachować równowagę między przychodami, a inwestycjami.

  1. Parkitect – oficjalna strona gry