Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2021, 20:40

autor: Karol Laska

Xbox uruchomi gry ze Steama i Epic Games Store - w tym Death Stranding

Nowa wersja przeglądarki Microsoft Edge na konsole Xbox pozwoli na korzystanie z platform przeznaczonych pierwotnie na pecety - mowa na przykład o Steamie czy Epic Games Store. Wszystko dzięki dostępowi do usług Google Stadia oraz GeForce NOW.

Serwis The Verge podaje, że testerzy z grupy Alpha Skip-Ahead otrzymali dostęp do nowej wersji przeglądarki Microsoft Edge (opartej na silniku Chromium) na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X/S. Dzięki jej nowym funkcjom można korzystać z wielu aplikacji przeznaczonych jak dotąd tylko na pecety, w tymi między innymi Discorda, Google Stadii, a nawet GeForce NOW.

Mówimy tu o pełnoprawnym korzystaniu z powyższych usług, a więc możliwe jest zarówno komunikowanie się za pośrednictwem czatu głosowego, jak i streaming w chmurze tytułów z niedostępnych na konsole Xbox platform, czyli Steama lub Epic Games Store.

I jasne, większość produkcji dostępnych w GeForce NOW można znaleźć także w ofercie Xboxa, ale jest parę wyjątków – szczególnie jeden, o którym wypada powiedzieć. Mowa o Death Stranding, czyli grze projektowanej z myślą o PlayStation 4, a po jakimś czasie przeniesionej także na komputery osobiste. Dzięki Microsoft Edge z silnikiem Chromium da się odpalić produkcję Hideo Kojimy również na Xboksie One oraz Xboksie Series X/S, co jest naprawdę miłą niespodzianką. Nie jest to jednak możliwe, jeżeli chodzi o Horizon Zero Dawn czy Detroit: Become Human (via Video Games Chronicle).

Należy pamiętać, że dostęp do nowej wersji przeglądarki mają na razie jedynie alfa-testerzy – my musimy jeszcze trochę poczekać.

  1. Strona internetowa GeForce Now
  2. Strona internetowa Xboksa