Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2017, 11:40

Xbox One X w Europie za 2100 zł?

Kilka sklepów internetowych pospieszyło się i na kilka dni przed konferencją firmy Microsoft na targach gamescom dowiedzieliśmy się, że europejska cena konsoli Xbox One X wyniesie ok. 2100 zł.

Oficjalną europejską cenę poznamy w niedzielę. - Xbox One X w Europie za 2100 zł? - wiadomość - 2017-08-19
Oficjalną europejską cenę poznamy w niedzielę.

Podczas tegorocznej edycji targów E3 oficjalnie ujawniono konsolę Xbox One X. Wśród udostępnionych wtedy informacji zabrakło jednak ceny dla rynków europejskich. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zostanie ona podana 20 sierpnia. Wydaje się więc, że brytyjski sklep GAME trochę się pospieszył, gdyż na swojej stronie właśnie podał, że za urządzenie zapłacimy 449,99 funtów, czyli w przeliczeniu około 2100 złotych.

Wydaje się, że tym razem Polacy nie będą musieli zapłacić ekstra. W rodzimym sklepie Ultima.pl ruszyła bowiem przedsprzedaż Xboksa One X i tam konsolę wyceniono na 2099 zł. Dla porównania, PlayStation 4 Pro sprzedawane jest w sugerowanej cenie detalicznej 1799,99 zł i sprzęt można w praktyce kupić za około 1649-1700 zł. Trzeba jednak pamiętać, że platforma firmy Sony jest słabsza.

Oczywiście, należy liczyć się z ewentualnością, że oba sklepy podały jedynie przewidywaną cenę konsoli. Warto dodać, że w Stanach Zjednoczonych podawane przez sklepy ceny Xbox One X nie zawierają doliczonego podatku VAT (netto), wiec konsument cenę 499 dolarów, czyli 1812 zł, musi powiększyć o VAT w danym stanie. Natomiast w Europie wszystkie podawane przez sklepy ceny zawierają już wliczony podatek VAT.

Przypomnijmy, że konferencja firmy Microsoft na targach gamescom rozpocznie się w najbliższą niedzielę, o godzinie 21:00. Wtedy poznamy zapewne dodatkowe informacje dotyczące Xboksa One X, jak również zobaczymy sporo nowych materiałów z gier zmierzających na konsole z tej rodziny oraz na pecety.

  1. Oficjalna strona konsoli Xbox One X