Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2013, 11:00

autor: Sarge

Xbox nowej generacji zadebiutuje w listopadzie w dwóch wariantach cenowych?

Nowy Xbox debiutujący w listopadzie w dwóch wariantach cenowych, z napędem Blu-ray i wymogiem stałego połączenia z Internetem? Takie doniesienia na temat następcy Xboksa 360 przedstawił Paul Thurrott na blogu Windows IT Pro, który wcześniej ujawnił potwierdzoną już datę pierwszej prezentacji konsoli.

Paul Thurrott na blogu Windows IT Pro przedstawił kilka niepotwierdzonych szczegółów na temat Xboksa nowej generacji. Jego doniesienia można traktować całkiem poważnie, bo już w zeszłym miesiącu podał poprawną informację dotyczącą ujawnienia kolejnej konsoli 21 maja, co firma Microsoft potwierdziła przedwczoraj.

Najważniejsza wydaje się być wiadomość o dacie premiery i cenie następcy Xboksa 360. Według Thurrotta, konsola zadebiutuje na początku listopada 2013 roku w sugerowanej cenie 499 dolarów (ok. 1589 złotych bez podatku VAT). Ciekawą opcją miałaby być możliwość zakupu nowego Xboksa za 299 dolarów (ok. 950 złotych bez podatku VAT) – wtedy nabywca byłby zobowiązany do opłacania przynajmniej przez dwa lata abonamentu Xbox Live Gold. Przy spodziewanej kwocie 10 dolarów za miesiąc, łącznie po dwóch latach trzeba byłoby zapłacić 539 dolarów.

Dzisiejsze doniesienia na temat nowego Xboksa należy nadal traktować w kategorii plotek - Xbox nowej generacji zadebiutuje w listopadzie w dwóch wariantach cenowych? - wiadomość - 2013-04-26
Dzisiejsze doniesienia na temat nowego Xboksa należy nadal traktować w kategorii plotek

Na blogu Windows IT Pro czytamy również, że nowy Xbox miałby bazować na systemie operacyjnym Windows 8 w wersji Core (podstawowej). Oprócz tego konsola byłaby wyposażona w napęd Blu-ray i wymagałaby stałego połączenia z Internetem. Thurrot twierdzi jednak, że „nie jest to tak drakońskie posunięcie koncernu, jak wielu wydaje się uważać”.

Firma Microsoft ma planować kilka różnych imprez, na których miałaby ujawniać coraz więcej informacji na temat następcy Xboksa 360. Pierwsza z nich ma odbyć się 21 maja w Redmond w stanie Waszyngton. Druga to targi E3 w Los Angeles (11-13 czerwca), kiedy ujawniona byłaby dokładna lista tytułów startowych. Z kolei ostatnia byłaby przeznaczona przede wszystkim dla deweloperów i odbyłaby się w dniach 26-28 czerwca w trakcie Microsoft Build Developer Conference.

Paul Thurrott donosi także, że firma Microsoft jeszcze w tym roku dostarczy na rynek trzecią generację Xboksa 360 (po standardowym modelu i popularnym „Slim”). Konsola byłaby znacznie tańsza od tej aktualnie dostępnej i ma kodową nazwę Stingray. W najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się, czy powyższe plotki potwierdzą się chociaż w pewnym stopniu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.