Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 08:56

Wygląda na to, że wkrótce ogramy za darmo niedoszłego „pogromcę Battlefielda”

Na dniach prawdopodobnie będziemy mieli okazję sprawdzić za darmo strzelankę FPP BattleBit Remastered. Wskazuje na to tajemnicza grafika. Czy to pomoże niedoszłemu „pogromcy Battlefielda”?

Źródło fot. MrOkiDoki.
i

Twórcy ze studia MrOkiDoki robią, co mogą, by zatrzymać odpływ graczy od taktycznej strzelanki FPP BattleBit Remastered. Promocje i aktualizacje na niewiele się zdały, więc najwyraźniej nadszedł czas, by sięgnąć po rozwiązanie grubszego kalibru. Wszystko wskazuje na to, że gra zostanie udostępniona na jakiś czas za darmo, by wszyscy potencjalni zainteresowani mogli ją sprawdzić.

Konkretnie sugeruje to mocno ocenzurowana grafika (poniżej), którą deweloperzy udostępnili wczoraj na koncie BattleBit Remastered w serwisie X/Twitter. W większości ukryty ciemnożółty napis najpewniej brzmi „PLAY FOR FREE”, czyli „zagraj za darmo”. W górnej części grafiki prawdopodobnie widnieje zaś termin, w którym gra zostanie udostępniona na Steamie.

Można się spodziewać, że trafi ona także na promocję. Obniżka – tak jak ostatnio – powinna sięgnąć (co najmniej) 20%, Pozwoli to nabyć grę za 54,39 zł (zamiast standardowych 67,99 zł).

Wygląda na to, że wkrótce ogramy za darmo niedoszłego „pogromcę Battlefielda” - ilustracja #1
Źródło: X/Twitter / BattleBit Remastered.

Oczywiście istnieje znikome prawdopodobieństwo, iż ukryty napis to „NOW FOR FREE” – „teraz za darmo” – oznaczający, że w geście rozpaczy twórcy postanowili przejść na model free-to-play. Niemniej jest to w zasadzie niemożliwe, gdyż gra zadebiutowała w Early Accessie raptem 15 czerwca 2023 r.

Choć branżowe media ochrzciły BattleBit Remastered mianem „pogromcy Battlefielda”, określenie to zestarzał się dość kiepsko. Dlaczego? Bo choć strzelanka – tworzona przez zaledwie trzy osoby – już przed premierą odniosła całkiem spory sukces, obecnie pozostaje daleko w tyle nie tylko za Battlefieldem 2042, ale także za sporo starszym Battlefieldem 1. Świadczą o tym liczby:

  1. w ostatnim tygodniu w BF-a 2042 w najlepszym momencie danego dnia grało jednocześnie na Steamie około 32–36 tys. osób;
  2. w BF-a 111–14 tys. osób;
  3. natomiast w BattleBit Remastered – „zaledwie” 5–8 tys. osób.

Należy podkreślić, że nie jest to bardzo zły wynik – zwłaszcza jak na wczesnodostępową produkcję. Niemniej obecne liczby nie umywają się do rekordu sprzed pięciu miesięcy, który wynosi 87 323 jednoczesnych graczy. Miejmy nadzieję, iż możliwość darmowego sprawdzenia gry pomoże BattleBit Remastered chociaż w zbliżeniu się do tego wyniku. Właściwa premiera owej produkcji planowana jest na 2025 rok.

  1. Oficjalna strona internetowa gry BattleBit Remastered
  2. BattleBit Remastered na Steamie

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej