Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2018, 12:30

autor: Entelarmer

Wyciekła lutowa oferta PlayStation Plus? [Aktualizacja]

W Internecie pojawiły się pogłoski o ofercie PlayStation Plus na następny miesiąc. Krążąca po sieci grafika sugeruje, że wśród darmowych tytułów znajdą się Far Cry 4 oraz Dark Souls II: Scholar of the First Sin.

Aktualizacja: Użytkownik serwisu Reddit przyznał się do stworzenia opisywanej niżej grafiki. Obraz został zamieszczony na Facebooku w formie żartu ze znajomych, jednak udostępniony później przez innego internautę szybko zyskał rozgłos. By jednak było zabawniej, „przeciek” okazał się prawdą – przynajmniej częściowo. Od 29 stycznia gracze mogą pobrać Far Cry 4 za darmo, o ile nie posiadają aktywnego abonamentu PlayStation Plus i zakupią subskrypcję na 12 miesięcy. Oferta dotyczy tylko europejskich kont i potrwa do 12 lutego do godziny 11:00. Natomiast wciąż czekamy na ujawnienie listy gier dostępnych za darmo dla wszystkich subskrybentów usługi, co powinno nastąpić nie później niż jutro.

Czyżby tak miała wyglądać oferta PlayStation Plus na następny miesiąc? - Wyciekła lutowa oferta PlayStation Plus? [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-01-30
Czyżby tak miała wyglądać oferta PlayStation Plus na następny miesiąc?

Styczniowa promocja PlayStation Plus powoli dobiega końca i abonenci usługi szykują się na ujawnienie produkcji, które otrzymają za darmo w lutym. Zwykle na oficjalną zapowiedź oferty przychodzi nam czekać do ostatnich dni miesiąca, jednak wygląda na to, że tym razem poznaliśmy ją nieco wcześniej. Do sieci wyciekła grafika rzekomo pochodząca z filmiku prezentującego tytuły z lutowego zestawu, na której widać dwie interesujące pozycje. Pierwszą z nich jest Far Cry 4, czyli czwarta odsłona cyklu FPS-ów firmy Ubisoft. Obok niego widać Dark Souls: Scholar of the First Sin – odświeżoną edycję drugiej części serii RPG akcji studia From Software, zawierającą wszystkie dodatki i dostosowaną pod konsole obecnej generacji. Na grafice znalazło się też towarzyskie To jesteś ty!, od dawna dodawane do subskrypcji PlayStation Plus.

Oczywiście nie można wykluczyć, że mamy do czynienia z fałszywą (i świetnie zrobioną) grafiką. Udostępnienie czwartego Far Cry przed marcową premierą Far Cry 5 wydaje się dziwne, aczkolwiek można to uznać za swego rodzaju reklamę piątej odsłony. Również Bandai Namco mogło uznać, że darmowe DSII: SOFTS pomoże w promowaniu Dark Souls: Remastered, które ma się ukazać na PlayStation 4, Nintendo Switch, Xboksie One oraz PC. Z drugiej strony oba tytuły zostały niedawno przecenione w oficjalnym sklepie PlayStation, dzięki czemu można je zakupić za mniej niż 50 złotych (albo 79 złotych w przypadku Far Cry 4: Gold Edition). Abonenci PlayStation Plus raczej nie byliby zachwyceni, gdyby tytuły nabyte przez nich w ramach promocji zostały tak szybko udostępnione za darmo. Pozostaje nam czekać na oficjalną zapowiedź firmy Sony.

Darmowe Dark Souls II mogłoby zachęcić posiadaczy PlayStation 4 do zapoznania się z nadchodzącym remasterem jedynki. - Wyciekła lutowa oferta PlayStation Plus? [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-01-30
Darmowe Dark Souls II mogłoby zachęcić posiadaczy PlayStation 4 do zapoznania się z nadchodzącym remasterem jedynki.