Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2012, 14:57

autor: sathorn

Wyciekł zwiastun gry Lost Planet 3

Z powodu omyłki jednego z pracowników Sony, świat o kilka godzin zbyt wcześnie dowiedział się o istnieniu Lost Planet 3. Pierwszy trailer tej produkcji pojawił się na kanale firmy w serwisie YouTube. Został szybko usunięty, ale na szczęście Internet czuwa i nie przeszedł obok tego filmiku obojętnie.

Przez przypadek kilka godzin wcześniej świat dowiedział się o powstawaniu Lost Planet 3. Firma Sony omyłkowo upubliczniła na swoim kanale trailer trzeciej części serii. Filmik szybko usunięto, ale jak wiadomo - co w sieci, to nie zginie.

Wyciekł zwiastun gry Lost Planet 3 - ilustracja #1

Produkcją gry zajmuje się Spark Unlimited, studio odpowiedzialne m.in. za Turning Point: Fall of Liberty i Legendary. Trzeba przyznać uczciwie, że nie jest to zbyt imponujące portfolio. Lost Planet 3 powstaje na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a premiera przewidziana jest na rok 2013.

Trailer dostępny jest w sieci wraz z włoskimi napisami. Głosy postaci są na szczęście w języku angielskim, dzięki czemu dowiedzieliśmy się m.in., że główny bohater filmiku nazywa się Jim. Prawdopodobnie będzie on odgrywał znaczącą rolę w Lost Planet 3.

Od razu w oczy rzuca się zmiana stylu graficznego na bardziej zachodni. Pożegnajcie głodkolicych chłopców z poprzednich części, a powitajcie brodatego Jima - twardego zawodnika, próbującego przeżyć na lodowym pustkowiu. Nowy bohater sprawia wrażenie typowego awanturnika. Kiedy orientuje się, że skończyła mu się amunicja, a przed nim stoi spragniony krwi potwór komentuje to zawadiackim „oh, come on!”. Czy tylko mi kojarzy się on z Nathanem Drakiem?

Wkrótce powinniśmy poznać kolejne szczegóły, o ile firma Capcom, wydawca gry, nie postanowi przełożyć oficjalnej zapowiedzi z powodu tego małego „wycieku” informacji.

Pierwsza część Lost Planet: Extreme Condition ukazała się w Ameryce i Europie na początku 2007 roku. Gra została przyjęta dosyć ciepło tak przez recenzentów, jak i graczy. Gorzej poradziło sobie Lost Planet 2 z 2010 roku. „Dwójka” zebrała o wiele gorsze oceny i okazała się być komercyjną porażką.