Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2015, 20:38

autor: luckie

Wyciek danych ze Star Citizen - zobacz ogromny lotniskowiec Bengal

Około 40 GB danych z gry Star Citizen wyciekło do sieci w wyniku pomyłki jednego z członków studia Cloud Imperium Games. Dzięki temu mamy sposobność rzucić okiem na model kolosalnego lotniskowca o nazwie Bengal.

Za grube miliony otrzymane od graczy Cloud Imperium Games tworzy takie właśnie cuda - Wyciek danych ze Star Citizen - zobacz ogromny lotniskowiec Bengal - wiadomość - 2015-05-25
Za grube miliony otrzymane od graczy Cloud Imperium Games tworzy takie właśnie cuda

Do sieci wyciekło około 40 GB danych z gry Star Citizen. Doszło do tego, ponieważ menedżer społeczności gry studia Cloud Imperium Games omyłkowo opublikował w sieci screena zawierającego fragment adresu URL, pod którym kryły się wspomniane pliki. Sprytni fani domyślili się reszty adresu, uzyskując w ten sposób dostęp do nieujawnionej dotąd zawartości. Podobno paczkę danych pobrały dwie osoby, zanim deweloperzy zablokowali dostęp do strony. Użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie Parias Denton wrzucił nagranie ukazujące ogromny lotniskowiec Bengal. Nie jest to jednak aktualna wersja statku (m.in. brakuje części tekstur). Co więcej, Star Citizen oparty jest na nowszej wersji technologii CryEngine, niż ta dostępna dla konsumentów, wobec czego rzeczywisty model w grze zapewne wygląda lepiej od tej na filmie. Mimo to, wideo daje pojęcie o imponujących rozmiarach tego kolosa.

Do tej pory zbiórka społecznościowa na rzecz Star Citizen przekroczyła kwotę 83 milionów dolarów. Składkowicze mogą korzystać z dwóch grywalnych modułów – Hangar Module i Arena Commander – a także dokupować wirtualne statki za realne pieniądze.

  1. Star Citizen – kompendium wiedzy
  2. Oficjalna strona gry Star Citizen