Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2023, 22:00

autor: Adrian Werner

Wycieczka do Warszawy w Workers & Resources, te rzeczy warto pobrać

Fan w imponujący sposób odtworzył w Workers & Resources: Soviet Republic centrum Warszawy.

Źródło fot. 3Division.
i

Odtwarzanie przez fanów prawdziwych miast w grach to zawsze ciekawy temat. Dzisiaj chcemy zwrócić Waszą uwagę na jeden z projektów tego typu w postaci Warszawa Śródmieście do strategii Workers & Resources: Soviet Republic, opracowany przez modera o ksywce Annamathys.

Modyfikacja obejmuje centrum naszej stolicy, łącząc elementy współczesne z tymi z PRL-u. Nie nadaje się ona do normalnej rozgrywki i służy bardziej do wirtualnych podróży.

Głównym elementem projektu jest bardzo szczegółowa mapa.

  1. Aby prawidłowo działała, musicie ustawić poziom trudności na niski oraz upewnić się, że macie zainstalowane wymagane dodatkowe modyfikacje.
  2. Tych jest ponad 200, a jeśli chcecie cieszyć się ruchem ulicznym, musicie do tego dorzucić kolejnych 46 modów.

Brzmi to strasznie, ale bez obaw – wszystkie te projekty udostępniono w prostych listach w Steam Workshop. Nie musicie więc instalować ich ręcznie i wystarczy, że na każdej liście skorzystacie z opcji „Zasubskrybuj wszystkie”.

Autor pracuje obecnie nad dużą aktualizacją, która doda wreszcie jednokierunkowe drogi. Wcześniej nie było to możliwe z powodu ograniczeń samego Workers & Resources: Soviet Republic, ale w zeszłym miesiącu gra otrzymała patch, który na to pozwala.

Workers & Resources: Soviet Republic dostępne jest wyłącznie na PC. Gra zadebiutowała we wczesnym dostępie w marcu 2019 roku. Obecnie została ona przeceniona w ramach jesiennej wyprzedaży na Steam, dzięki czemu można ją kupić za 97,49 zł. Oferta pozostanie ważna do 28 listopada.

  1. Workers & Resources: Soviet Republic na Steamie
  2. Warszawa Śródmieście – strona modyfikacji w Steam Workshop
  3. Warszawa Śródmieście – podstawowe potrzebne mody
  4. Warszawa Śródmieście – dodatkowe mody potrzebne m.in. do ruchu drogowego
Wycieczka do Warszawy w Workers & Resources, te rzeczy warto pobrać - ilustracja #2

Źródło fot. 3Division.

Wycieczka do Warszawy w Workers & Resources, te rzeczy warto pobrać - ilustracja #3

Źródło fot. 3Division.

Wycieczka do Warszawy w Workers & Resources, te rzeczy warto pobrać - ilustracja #4

Źródło fot. 3Division.

Wycieczka do Warszawy w Workers & Resources, te rzeczy warto pobrać - ilustracja #5

Źródło fot. 3Division.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej