Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2023, 14:24

autor: Kamil Kleszyk

„Komunistyczny” city builder Workers & Resources otrzyma wersję 1.0 po 5 latach we wczesnym dostępie

Premiera pełnej wersji unikatowego city buildera Workers & Resources: Soviet Republic odbędzie się w przyszłym roku. Ogłoszenie zostało okraszone nowym gameplay trailerem.

Źródło fot. Hooded Horse
i

Po 5 długich latach miłośnicy gry Workers & Resources: Soviet Republic w końcu doczekają się jej wyjścia z opcji wczesnego dostępu. W informacji prasowej firmy wydawniczej Hooded Horse czytamy, że wersja 1.0 „komunistycznego” city buildera zadebiutuje w 2024 roku.

Na oficjalnej stronie gry opublikowano też ostatni w tym roku wpis, w którym deweloperzy ze studia 3Division Entertainment podzielili się zmianami i nowościami, jakie ostatnimi czasy trafiły do Workers & Resources. Wśród nich znalazły się:

  1. dworzec kolejowy – budynek wzorowany na prawdziwym dworcu w Koszycach w Słowacji. Zdaniem twórców zabudowa charakteryzująca się pięcioma torowiskami doskonale „ucieleśnia styl architektoniczny epoki sowieckiej”;
  2. nowa fabryka żywności i destylarnia – wygląd obu placówek został odświeżony na wzór niedawnej żwirowni, odchodząc tym samym od ich „przestarzałego projektu”;
  3. dwa średniej wielkości centra handlowe – budynki te również zostały oparte na rzeczywistych obiektach położonych w Koszycach;
  4. nowe łączenia między drogami – twórcy zadbali również o lepsze spasowanie łączeń pomiędzy różnymi typami jezdni. Szczególną uwagę poświęcono drogom płytowym, które zdaniem deweloperów „wymagały dopracowania”.

Efekty prac 3Division Entertainment możecie zobaczyć na najnowszym gameplay trailerze z Workers & Resources.

City builder Workers & Resources: Soviet Republic trafił do Steam Early Access w 2019 roku. Produkcja, w której gracze budują i rozwijają miasto fikcyjnej sowieckiej republiki, cieszy się sporym uznaniem na Steamie. Gra zgromadziła tam już 14 704 recenzje, z czego przeszło 91% stanowią opinie pozytywne.

  1. Workers & Resources: Soviet Republic – oficjalna strona

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej