Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2023, 17:19

„Zdradzona” gra wróciła na Steama, twórcy ulegli żądaniom obrażonego fana

Obrażony fan postawił na swoim, ale dzięki temu Workers & Resources: Soviet Republic wreszcie wróciło na platformę Steam.

Źródło fot. 3Division.
i

Wygląda na to, że sprawę zniknięcia Workers & Resources: Soviet Republic można uznać za zamkniętą. Gra wróciła już na Steama, o czym jej twórcy poinformowali we wpisie na forum platformy.

Dla przypomnienia, produkcja studia 3Division została wycofana ze sprzedaży wskutek działań rozeźlonego fana i twórcy zawartości. Ten – w największym skrócie – obraził się na deweloperów z powodu nieuwzględnienia go w napisach końcowych, mimo – jak twierdził – jego wsparcia przy tworzeniu nowego, bardziej realistycznego trybu rozgrywki.

Jeszcze zanim pojawił się wymieniony wyżej wpis dewelopera, o rychłym przywróceniu gry do sprzedaży wspomniał sam fan o pseudonimie Storpappa. Jak twierdził – i co najwyraźniej zostało potwierdzone – Workers & Resources: Soviet Republic wróciło na Steama po spełnieniu „prośby” gracza.

Inna sprawa, że fan raczej może uznać to co najwyżej za pyrrusowe zwycięstwo. Sądząc po dyskusjach na Steamie (w tym komentarzach oraz „reakcjach” pod jego wpisem), działania Storpappy zyskały mu niechęć wielu graczy.

Na platformie jest sporo niepochlebnych opinii na jego temat, wliczając w to „prośby” o mody usuwające Storpappę z napisów końcowych gry. Da się też znaleźć komentarze twórców, którzy co prawda nie krytykują otwarcie „fana”, ale też nie pozostawia wątpliwości co do ich stanowiska (w skrócie: nie chcieli tracić czasu i pieniędzy na batalie sądowe).

Workers & Resources: Soviet Republic nadal pozostaje we Wczesnym dostępie Steama. Według informacji z sierpnia 2022 roku, wersja 1.0 powinna ukazać się w tym miesiącu, ale zespół 3Division nie wspomniał o dacie premiery w ostatnim ogłoszeniu, więc opóźnienie jest wysoce prawdopodobne (zresztą opisana wyżej sprawa najpewniej również miała na to wpływ).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej