Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2018, 19:34

autor: Vergil

Wybuchowy i krwawy gameplay z RAGE 2

Do sieci trafił materiał wideo prezentujący najważniejsze elementy gry RAGE 2. W trakcie trwającego siedem minut seansu gracze mogą zobaczyć zróżnicowany świat gry, postapokaliptyczne pojazdy oraz mocarny arsenał, jaki zostanie oddany do ich dyspozycji.

Na tegorocznym QuakeConie nie mogło zabraknąć drugiej odsłony cyklu RAGE, nad którą pracują wspólnie zespoły id Software oraz Avalanche Studios. Gracze mogą zobaczyć siedmiominutowy gameplay, w którym autorzy zaprezentowali najważniejsze elementy tej produkcji. Przed rozpoczęciem seansu warto przypomnieć, że RAGE 2 zadebiutuje wiosną 2019 roku; tytuł zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a nad Wisłą doczeka się kinowej lokalizacji.

Na świat gry będą się składać nie tylko postapokaliptyczne pustynie, lecz także chociażby mokradła, które możemy zobaczyć na początku powyższego materiału. Niezależnie jednak od tego, gdzie w danym momencie trafimy, będzie można mieć pewność, że na miejscu napotkamy zróżnicowanych przeciwników; oprócz gangsterów na naszej drodze staną również przerośnięte mutanty. Na szczęście nie będziemy bezbronni, gdyż skorzystamy z rozbudowanego arsenału podatnej na modyfikacje broni palnej oraz szeregu umiejętności bojowych, czyniących z naszego bohatera istną maszynę do zabijania. Dopełnieniem tego wszystkiego będzie znany z pierwszej części serii wingstick, który został odpowiednio zmodernizowany; przy pomocy owej broni wyeliminujemy bowiem nie tylko przeciwników wystawiających się protagoniście na ostrzał, lecz również adwersarzy kryjących się za osłonami.

Oczywiście po rozległej piaskownicy nie będziemy poruszać się wyłącznie na piechotę. Autorzy oddadzą nam do dyspozycji zróżnicowane pojazdy, które także zostaną wyposażone w rozmaite narzędzia zagłady; mowa nie tylko o ciężkich karabinach, lecz także o broni emitującej energetyczną wiązkę. Całość prezentuje się wyśmienicie, co jest zasługą wykorzystania opracowanej przez Avalanche Studios technologii Apex (która napędza również między innymi Just Cause 4).

Istne szaleństwo – tak najprościej opisać wizję postapokaliptycznego świata w wykonaniu zespołów Avalanche Studios oraz id Software. - Wybuchowy i krwawy gameplay z RAGE 2 - wiadomość - 2018-08-13
Istne szaleństwo – tak najprościej opisać wizję postapokaliptycznego świata w wykonaniu zespołów Avalanche Studios oraz id Software.
  1. Oficjalna strona internetowa gry RAGE 2
  2. Wszystko o RAGE 2