Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2012, 12:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wrzesień '39 - polska gra strategiczna o Kampanii Wrześniowej w fazie beta

Gra strategiczna Wrzesień '39 weszła właśnie w fazę beta. Oznacza to, że polskie studio Wastelands Interactive powinno niedługo odsłonić więcej kart na temat swojej produkcji, w której weźmiemy udział w Kampanii Wrześniowej i spróbujemy odwrócić jej historyczny przebieg.

Łódzkie studio Wastelands Interactive (World War 2: Road to Victory, Storm over the Pacific) poinformowało, że prace nad turową grą strategiczną Wrzesień ’39 wchodzą w fazę beta. Na świecie tytuł jest znany pod nazwą Fall Weiss.

Rozpoczęcie prac nad wersją beta oznacza, że produkcja przedstawiająca wydarzenia Kampanii Wrześniowej (początek II wojny światowej) powinna niedługo zostać skończona. Wciąż nie znamy jednak konkretnej daty premiery, więc na wszelkie szczegóły w tej sprawie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Grafika koncepcyjna gry Wrzesień '39 - Wrzesień '39 - polska gra strategiczna o Kampanii Wrześniowej w fazie beta - wiadomość - 2012-11-28
Grafika koncepcyjna gry Wrzesień '39

Wrzesień ’39 pozwoli graczom na odtworzenie wydarzeń mających miejsce we wrześniu 1939 roku – wliczając w to „napaść Niemiec na Polskę, jak i zdradziecki atak Sowietów”. Twórcy pozwolą wcielić się w głównodowodzącego polskich oddziałów i odmienić losy Kampanii Wrześniowej. Niestety, polski deweloper do tej pory nie ujawnił żadnych screenów prezentujących rozgrywkę – na razie musi nam wystarczyć jedna grafika koncepcyjna. Fani gatunku i poprzednich produkcji polskiego dewelopera wiedzą jednak czego się spodziewać.

Studio Wastelands Interactive poświęca sporo uwagi wiernemu odwzorowaniu historii. Otrzymamy zatem „ponad 700 jednostek z autentyczną fotografią” (m.in. Ułani, Sztukasy, Panzery), czy rozbudowaną mapę Polski i okolic, składającą się z ponad dwudziestu tysięcy tzw. heksów. Twórcy chwalą się, że gra będzie pełniła również charakter edukacyjny. Na razie nie możemy stwierdzić, na ile te zapowiedzi są bliskie prawdy, ale po premierze każdy będzie mógł je zweryfikować.