Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2019, 09:08

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Wrath - strzelanka na silniku Quake zalicza pozytywny debiut na Steamie

Pierwszoosobowa strzelanka Wrath: Aeon of Ruin od niezależnego studia KillPixel Games i firmy 3D Realms zadebiutowała w programie wczesnego dostępu Steam i zbiera świetne oceny od graczy. Tytuł został zaprojektowany w oldskulowym stylu i wykorzystuje drugą wersję silnika id Tech, w oparciu o którą stworzono oryginalnego Quake’a.

Strzelanka Wrath debiutuje we wczesnym dostępie. - Wrath - strzelanka na silniku Quake zalicza pozytywny debiut na Steamie - wiadomość - 2019-11-25
Strzelanka Wrath debiutuje we wczesnym dostępie.

We wczesnym dostępie Steam zadebiutowała niedawno strzelanka Wrath: Aeon of Ruin - oldskulowy tytuł niezależnego studia KillPixel Games, który powstał w oparciu o silnik znany z kultowego Quake’a. Produkcja została wyceniona na 89,99 złotych (choć do 3 grudnia możecie ją kupić z pięcioprocentowym rabatem). Twórcy udostępnili też kolejny trailer, który znajdziecie poniżej.

Wrath - opinie na Steamie

Gra prezentuje się tak, jak można się spodziewać po tytule działającym na 23-letnim silniku, ale wszystko wskazuje na to, że równocześnie jest produkcją bardzo grywalną i świetnie zaprojektowaną. Na Steamie pojawiło się sporo opinii na temat Wrath: Aeon of Ruin i znakomita większość z nich jest pozytywna. Gracze chwalą projekty broni i lokacji, a także świetną, mroczną atmosferę.

Jeśli podobał ci się trailer i lubisz FPS-y z lat 90-tych, spodoba ci się ta gra. Naprawdę niecierpliwie oczekuję następnej aktualizacji. Gra wymaga wyższego poziomu trudności. Jest za prosto i mamy tu dużo mikstur leczących. Ogółem 95/100 - chwali v = f ?.

Krwawo, mrocznie, niezłe p...cie w broni, klimat, duże poziomy, fajna oprawa. Bawię się lepiej niż z Ion Fury. Szkoda, że zawartość gry na start jest mała - pisze Maciej2801.

"Wkrótce" nie może nadejść wystarczająco szybko. Prawdziwa strzelanka na silniku Id Tech, która wylądowała na samym szczycie góry produkcji retro, którymi zostaliśmy obdarowani w tym roku.

Z niecierpliwością czekamy na wszelkie nowe bronie i sprzęt, które pojawią się w grze w miarę postępów czynionych we wczesnym dostępie.

Wyczuwalne w tej grze DNA Quake'a sprawia, że jest lepsza od wszystkiego, w co ostatnio grałem, a mapy spokojnie mogą się mierzyć z najlepszymi spośród tych, które otrzymaliśmy od Arcane Dimensions.

Nie jestem zaskoczony tym, jak dobra jest ta gra, ale jestem zaskoczony tym, o ile jest ona lepsza od bardzo klimatycznego Duska, świetnego Amid Evil i napakowanego akcją Ion Fury.

10/10 - stwierdził Patrick + Swayze.

We Wrath: Aeon of Ruin wcielamy się w tzw. Outlandera, który otrzymuje zadanie zabicia ostatnich strażników umierającego świata. Tajemniczo brzmiący zarys fabularny jest w gruncie rzeczy tylko pretekstem do niczym nieskrępowanej rozwałki z wykorzystaniem kilku zróżnicowanych broni (przy czym każda ma alternatywny tryb strzelania). Za produkcję odpowiadają deweloperzy, którzy przez lata byli aktywni na scenie moderskiej oryginalnego Quake’a.

Wersja sprzedawana we wczesnym dostępie na razie oferuje dwa rozległe poziomy, które dają możliwość dość swobodnej eksploracji. Debiutu pełnej wersji możemy się spodziewać w przyszłym roku, po premierze trzech dużych aktualizacji z nową zawartością (wówczas gra trafi także na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch).

  1. Wrath - strona oficjalna