Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2020, 12:37

autor: Aquma

WoW – Reckful upamiętniony w grze przez Blizzarda

Studio Blizzard Entertainment uczciło pamięć zmarłego w lipcu streamera World of Warcraft – Byrona „Reckfula” Bernsteina – umieszczając w dodatku Shadowlands specjalną postać.

WoW – Reckful upamiętniony w grze przez Blizzarda - ilustracja #1
Reckful znów w World of Warcraft.

W SKRÓCIE:

  1. studio Blizzard Entertainment uczciło pamięć zmarłego streamera World of Warcraft – Byrona „Reckfula” Bernsteina – umieszczając w grze specjalną postać;
  2. jest to trenerka dla bohaterów o klasie Rogue (ulubiony typ postaci Byrona Bernsteina), która nawiązuje do niego jedną z wypowiadanych kwestii;
  3. rozmawiając z Reckful gracze mogą wypowiedzieć specjalną kwestię. Postać reaguje też na niektóre wpisywane komendy.

Firma Blizzard Entertainment postanowiła upamiętnić słynnego streamera World of Warcraft – Byrona „Reckfula” Bernsteina, który popełnił samobójstwo na początku lipca tego roku. W beta-testowanym właśnie dodatku Shadowlands można znaleźć bohaterkę niezależną o imieniu Reckful. Informacja pojawiła się w tweecie serwisu Wowhead.

Omawiana postać jest trenerką umiejętności dla bohaterów należących do klasy Rogue, którą zmarły wyjątkowo sobie upodobał. Dodatkowo NPC wypowiada kwestię „I don’t train Assassintion Rogues” (w wolnym tłumaczeniu „nie trenuje łotrzyków korzystających z drzewka Assassination”). Jest to nawiązanie do wyczynu Byrona Bernsteina, któremu swego czasu udało się udowodnić, że możliwe jest dotarcie na sam szczyt rankingu PvP bez korzystania ze specjalizacji, która w tamtym okresie była uważana za zbyt potężną.

Gracze rozmawiający z Reckful mają możliwość wypowiedzenia dodatkowej linii dialogowej, poza standardową prośbą o trening: „Miło było znów cię zobaczyć”. Wpisanie komendy /hug (pol. przytul) lub /love (pol. ukochaj) powoduje, że postać odwdzięcza się w podobny sposób. W drugim przypadku na plecach bohaterki pojawiają się też na moment anielskie skrzydła.

WoW – Reckful upamiętniony w grze przez Blizzarda - ilustracja #2
WoW – Reckful upamiętniony w grze przez Blizzarda - ilustracja #3
Reckful reaguje na emotikony.
  1. Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands
  2. World of Warcraft - recenzja gry
  3. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik
  4. World of Warcraft – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.