Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2020, 08:47

autor: Aquma

Reckful popełnił samobójstwo - społeczność WoW-a oddaje hołd znanemu graczowi

Byron „Reckful” Bernstein – jeden z najlepiej znanych streamerów World of Warcraft – popełnił wczoraj samobójstwo. Mężczyzna od lat zmagał się z depresją. Społeczność WoW oddała hołd zmarłemu, organizując memoriały wewnątrz gry.

Reckful popełnił samobójstwo - społeczność WoW-a oddaje hołd znanemu graczowi - ilustracja #1
Smutne wieści dla fanów PvP w World of Warcraft. Źródło zdjęcia: Twitter, Byron Bernstein.

W SKRÓCIE:

  1. Byron „Reckful” Bernstein – znany streamer WoW – popełnił samobójstwo;
  2. mężczyzna był jednym z najlepszych graczy PvP;
  3. Byron Bernstein od lat zmagał się z depresją;
  4. społeczność graczy postanowiła oddać hołd zmarłemu, organizując memoriały wewnątrz gry.

Niestety, na początek dnia mamy dla Was przykre wieści. Byron „Reckful” Bernstein – jeden z najbardziej znanych streamerów World of Warcraft – popełnił wczoraj samobójstwo. Mężczyzna miał 31 lat. Smutna informacja została potwierdzona na Twitterze przez kilkoro znajomych zmarłego.

Reckful stał się znany w 2009 roku dzięki swoim umiejętnościom w sferze PvP World of Warcraft (mowa o starciach z innymi graczami). Przez sześć sezonów z rzędu był osobą posiadającą najwyższą liczbę punktów w rankingu. W późniejszych latach streamer zajmował się również Hearthstone (w WoW-ie został zbanowany za dzielenie się swoim kontem z innymi).

Niestety, choć w sferze hobbystyczno-zawodowej Byron Bernstein radził sobie bardzo dobrze, to prywatnie od lat zmagał się z depresją, o czym wielokrotnie wspominał w swoich wpisach.

Fani World of Warcraft postanowili zorganizować dla Reckfula memoriały wewnątrz gry, na które tłumnie stawiają się gracze. Poruszenie jego śmiercią widać także na naszym forum.

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji życiowej i nie potrafisz znaleźć z niej wyjścia, zadzwoń pod bezpłatny, całodobowy numer 800 70 2222, który jest czynny siedem dni w tygodniu. Możesz też odwiedzić stronę Centrum Wsparcia, na której znajdziesz adres e-mail oraz czat umożliwiające anonimowy kontakt z psychologiem.

  1. World of Warcraft – strona oficjalna
  2. Hearthstone – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.