Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2022, 20:46

Autorzy Diablo Immortal tworzyli spin-off WoW-a, podaje Schreier [Aktualizacja]

NetEase miało stworzyć spin-off World of Warcraft w formie mobilnego MMORPG. Jednak najwyraźniej projekt został skasowany po trzech latach produkcji.

Aktualizacja

Firma Activision Blizzard odniosła się do doniesień Jasona Schreiera i Zhepinga Huanga. Deweloper nie poruszył kwestii rzekomo anulowanego spin-offu World of Warcraft, lecz skomentował informacje na temat konfliktu z NetEase. Przedstawiciel AB zapewnił agencję Bloomberg, że relacje między obiema firmami pozostają „niezwykle udane” i doniesienia o rzekomych „sporach finansowych są całkowicie nieprawdziwe”.

Oryginalna wiadomość

Diablo Immortal nie było jedyną mobilną adaptacji marki należącej do Blizzarda, którą miało opracować NetEase. Do takich informacji dotarli Jason Schreier i Zheping Huang z agencji Bloomberg, według których chińska firma pracowała nad poboczną odsłoną serii Warcraft.

Projekt Neptune miał być spin-offem World of Warcraft. Akcja rozgrywałaby się w innych czasach niż w tamtej produkcji, choć nadal byłoby to MMORPG – ale nie stanowiłoby wiernej kopii oryginalnego WoW-a.

Bloomberg nie zdołał dowiedzieć się nic więcej na temat samej gry. To samo dotyczy przyczyn skasowania projektu, którym przez trzy lata zajmowało się ponad stu pracowników NetEase. Część z nich otrzymała szansę przeniesienia na inne pozycje, ale wielu musiało pożegnać się z posadą.

Bloomberg podaje jedynie, że Blizzard i NetEase nie zdołały dojść do porozumienia w sprawie „warunków finansowych”. Obie firmy nie skomentowały tych informacji.

Jeśli doniesienia agencji są zgodne z prawdą, marka Warcraft straciła kolejną mobilną produkcję. Kiedy w maju zapowiedziano projekt Warcraft Arclight Rumble (mającą rywalizować z Clash Royale), Bloomberg informował o skasowaniu przez Blizzard innego spin-offa. Ten miał przybrać formę gry AR w stylu Pokemon GO, co – biorąc pod uwagę losy dotychczasowej konkurencji tego tytułu – chyba nie byłoby dobrym pomysłem.

Przypomnijmy, że NetEase podobno nie ogranicza się do marek Blizzarda. Według ostatnich przecieków chiński gigant zabrał się za tworzenie mobilnej adaptacji Destiny 2.