Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Warcraft Rumble (iOS)
OkładkaWarcraft Rumble (iOS)

Warcraft Rumble

Warcraft Arclight Rumble

Gra strategiczna osadzona w uniwersum serii Warcraft. W Warcraft Arclight Rumble naszym zadaniem jest pokonanie bossa i niedopuszczenie do zniszczenia naszej bazy. By tego dokonać, wystawiamy jednostki zwane mini, które samodzielnie walczą, gromadzą surowce i przejmują obiekty.

Strategiczne | fantasy | RTS | zagraj za darmo | sieciowe | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warcraft Rumble Premiera

3lis2023

AND iOS

Warcraft Arclight Rumble jest grą strategiczną osadzoną w fantastycznym uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Warcraft. Produkcja została opracowana przez odpowiedzialne za markę studio Blizzard Entertainment i jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

W Warcraft Arclight Rumble akcję oglądamy z lotu ptaka. W trakcie rozgrywki naszym zadaniem jest pokonanie bossa znajdującego się na jednym końcu mapy i niedopuszczenie do tego, by nasza baza (ulokowana po przeciwnej stronie lokacji) została zniszczona przez siły wroga.

By zrealizować postawiony przed nami cel, wystawiamy jednostki zwane mini. Samodzielnie gromadzą one zasoby (które wydobywają lub znajdują w skrzyniach), przejmują rozrzucone po mapach obiekty (pokroju wież strażniczych lub kamieni spotkania) pozwalające nam rozstawiać jednostki bliżej celu, a przede wszystkim – nieustannie napierają na przeciwnika i walczą z jego siłami. Poszczególne jednostki są skuteczne w starciach z określonymi rodzajami adwersarzy. Przykładowo, latające mini świetnie radzą sobie w walce z oddziałami walczącymi w zwarciu, aczkolwiek są podatne na ataki dystansowe, z kolei jednostki oblężnicze są najbardziej skuteczne w atakowaniu wież strażniczych. Poza tym, chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, możemy wspierać nasze oddziały różnorodnymi zaklęciami.

Oprócz szeregowych żołnierzy, do naszej dyspozycji oddano znacznie potężniejszych przywódców; posiadają oni unikalne zdolności, których umiejętne wykorzystywanie może odmienić los niejednej potyczki. Podczas gdy przywódcy Przymierza (Tyrion Fordring, Maiev Pieśń Cienia i Jaina Proudmoore) specjalizują się w obronie, uzdrawianiu, magii ofensywnej i atakach z ukrycia, przywódcy Hordy (Grommasz Piekłorycz, Szmondak czy Kairn Krwawe Kopyto) pozwalają nam korzystać z obszarowego ogłuszenia i rzucać do walki szybkie jednostki, przywódcy Bestii (jak Czarlga Brzytwobok bądź Wyżer) umożliwiają nam szarże na nieprzyjaciół i przełamywanie ich linii obrony, przywódcy Czarnej Góry (Rwij Czarnoręki czy Generał Drakkisat) zapewniają rozmaite buffy oddziałom latającym i ognistej magii żywiołów, z kolei siłą przywódców Nieumarłych (Thalnos, Baron Zerwikrusz) jest nekromancja i zalewanie pola bitwy hordami trupów.

W miarę postępów odblokowujemy kolejne mini, a także zdobywamy doświadczenie, co pozwala nam rozwijać już posiadane jednostki.

Tryby gry

Warcraft Arclight Rumble posiada kampanię fabularną, a także moduł multiplayer, umożliwiający zabawę w kooperacji bądź toczenie zaciętych bojów z innymi graczami w trybach PvP.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Warcraft Arclight Rumble utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 3 listopada 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Warcraft Rumble: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS