Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 sierpnia 2015, 19:43

Worms 4 nową mobilną odsłoną popularnego cyklu studia Team 17

Studio Team 17 pracuje nad Worms 4, czyli kolejną odsłoną popularnego cyklu. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o rynku mobilnym.

Studio Team 17 zapowiedziało Worms 4, czyli tworzoną wyłącznie z myślą o rynku mobilnym kolejną odsłonę swojego najpopularniejszego cyklu.

Obecnie oficjalnie potwierdzono wyłącznie wersję na system iOS, która zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Autorzy podkreślają jednak, że po tej premierze zajmą się konwertowaniem projektu na inne platformy mobilne. Poprzednia odsłona, czyli Worms 3, po kilku miesiącach zawitała na Androida i byłoby sporym zaskoczeniem, gdyby „czwórka” nie podążyła tą samą ścieżką. Warto wspomnieć, że autorzy nie zamierzają wykorzystać modelu darmowego z mikropłatnościami.

Seria nigdy nie słynęła z odważnych eksperymentów z ustanowioną w pierwszej części formułą i Worms 4 nie będzie wyjątkiem od tej reguły. Podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy więc większym zmianom i ponownie otrzymamy możliwość rozgrywania bitew między dwoma drużynami robaków, toczonych na dwuwymiarowych mapach.  Nie znaczy to jednak, że Worms 4 będzie jedynie kalką wcześniejszych odsłon – wprowadzonych zostanie sporo nowości i zmian, które w sumie uczynią grę świeżym doświadczeniem dla fanów marki. Mapy tym razem będą znacznie mniejsze, a drużyny robali mniej liczne. W połączeniu z krótszymi limitami czasowymi ma to znacząco przyśpieszyć rozgrywkę, co powinno dobrze pasować do mobilnego charakteru gry.

Pojawią się oczywiście nowe typy uzbrojenia i lokacje, a wszystkim tym będziemy bawili się w kilku różnych trybach. Wśród nich znajdziemy długą na osiemdziesiąt misji kampanię dla pojedynczego gracza oraz liczne opcje multiplayer, w tym tradycyjny deathmatch oraz Vital Worm, w którym jeden członek drużyny stanie się VIP-em, a jego śmierć oznaczać będzie przegraną. Pojawi się również opcja zabawy kooperacyjnej – dwóch graczy połączy siły przeciwko atakującym falami wrogim armiom.

Ciekawym dodatkiem mogą okazać się elementy społecznościowe w postaci wojny frakcji. Gracze będą musieli wybrać czy chcą dołączyć do czerwonych lub niebieskich robaków. Wyniki potyczek obu grup oraz wypełniane wyzwania mają być sumowane i co 24 godziny zwycięskie stronnictwo otrzyma przydatne bonusy.