Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2021, 11:12

World War 3 - wkrótce testy reaktywowanej wersji

W przyszłym tygodniu wystartują testy reaktywowanej wersji World War 3, czyli wieloosobowego FPS-a polskiego studia The Farm 51.

W SKRÓCIE:
  1. testy odbędą się w dniach 30 września – 4 października,
  2. wezmą w nich udział osoby, które kupiły grę, zanim została wycofana ze sprzedaży,
  3. testy zaoferują dwa tryby i cztery mapy.

Studio The Farm 51 i firma MY.Games zapowiedziały testy odświeżonej wersji multiplayerowej strzelanki World War 3. Ruszą one 30 września o godzinie 14:00 czasu polskiego i potrwają do 4 października, również do 14:00.

W ciągu tych kilku dni gracze będą bawili się w ramach tzw. Veteran Alpha Test. Zgodnie z tą nazwą testy przygotowano dla weteranów World War 3 i dopuszczone zostaną do nich tylko osoby, które kupiły grę, gdy była ona dostępna w Steam Early Access.

Wersja testowa pozwoli sprawdzić dwa tryby rozgrywki (Tactical Ops i Drużynowy Deathmatch) i cztery mapy (Berlin, Moskwa, Warszawa i Polarnyj). Twórcy obiecują ulepszoną mechanikę strzelania i poruszania się, ładniejsze animacje, rozbudowany system modyfikowania wyglądu postaci oraz wiele innych poprawek.

Przypomnijmy, że World War 3 trafiło do sprzedaży we wczesnym dostępie w październiku 2018 roku. Gra zaliczyła udany debiut, ale problemy techniczne sprawiły, że szybko zaczęła tracić graczy. Kolejne aktualizacje nie odwróciły tego trendu. Twórcy zostali zmuszeni do likwidacji regionalnych serwerów, a ostatecznie projekt został wycofany ze sprzedaży na Steamie.

Brak możliwości zakupu gry był jednak skutkiem pozytywnych zmian wokół projektu. Studio The Farm 51 nawiązało bowiem współpracę z firmą MY.GAMES, która zapewniła autorom środki potrzebne na gruntowne odświeżenie projektu. World War 3 zostało więc usunięte z dystrybucji jedynie do czasu, gdy zapowiadane zmiany zostaną zaimplementowane.

Na razie nie wiemy, kiedy WW3 wróci do sprzedaży. Zapowiedź alfa-testów dla weteranów pokazuje jednak, że ten dzień zbliża się wielkimi krokami.

  1. Oficjalna strona gry World War 3
  2. World War 3 – jak The Farm 51 rozpęta trzecią wojnę światową?