Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 września 2021, 10:55

autor: Edyta Jastrzębska

Podtytuł Fantastycznych zwierząt 3 sugeruje, że bliżej poznamy historię Dumbledore’a

Wraz z udostępnieniem pełnego tytułu Fantastycznych zwierząt 3, podano również nową datę premiery filmu. Obraz trafi do kin wcześniej, niż informowano.

Warner Bros. podzieliło się wiadomością, że do świata czarodziejów spod znaku Harry’ego Pottera wrócimy wcześniej, niż planowano. Premierę Fantastycznych zwierząt 3 przyspieszono o trzy miesiące – odbędzie się ona 15 kwietnia 2022 roku (wcześniejszym terminem był 15 lipca). Jednak nie jest to jedyna wiadomość, którą ujawniono. Studio podało również pełny tytuł najnowszego filmu ze świata czarodziejów. Brzmi on Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore. Poniżej możecie zobaczyć udostępnioną przez twórców planszę z nowym tytułem i logo filmu.

[UWAGA: możliwe spoilery] Tytuł sugeruje, że cykl jeszcze bardziej zagłębi się w historię Dumbledore’a (w tej roli Jude Law), która już w poprzedniej części doczekała się zaskakującego rozwinięcia. W produkcji z 2018 roku ujawniono, że grany przez Ezrę Millera Credence Barebone jest zaginionym bratem Dumbledore’a, a jego prawdziwe imię to Aurelius. Jest to duża zmiana w stosunku do wiedzy, jaką posiadliśmy w serii o Harrym Potterze, z której dowiedzieliśmy się tylko o dwójce rodzeństwa Albusa: Aberforcie i Arianie.

W Fantastycznych zwierzętach 3 będziemy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć Madsa Mikkelsena jako Gellerta Grindelwalda, po tym jak przejął tę rolę po Johnnym Deppie, który ustąpił w wyniku prośby ze strony studia.

W filmie wystąpią również: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller, Dan Fogler, Jessica Williams i Jude Law. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich filmów, Fantastyczne zwierzęta 3 zostaną wyreżyserowane przez Davida Yatesa.

  1. Mikkelsen komentuje zastąpienie Johnny'ego Deppa w Fantastycznych zwierzętach 3