filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 grudnia 2020, 13:32

autor: Karol Laska

Mikkelsen komentuje zastąpienie Johnny'ego Deppa w Fantastycznych zwierzętach 3

Świeżo ogłoszony nowy odtwórca roli Grindelwalda w Fantastycznych zwierzętach 3, Mads Mikkelsen, po raz pierwszy zabrał głos w sprawie tego, jak zamierza wykreować postać głównego antagonisty serii.

Od ponad tygodnia wiemy już oficjalnie, że Mads Mikkelsen zastąpi Johnny’ego Deppa w roli Grindelwalda w Fantastycznych zwierzętach 3, tym samym dołączając do uniwersum Harry’ego Pottera. Dopiero teraz jednak głos w tej sprawie zabrał sam aktor, informując na łamach serwisu Entertainment Weekly o swoich odczuciach związanych ze swoim świeżym angażem. Powiedział także o różnicach, jakich możemy się spodziewać w przedstawieniu głównego antagonisty serii:

Cóż, będę nim ja, a więc to jest główna różnica. A tak szczerze, to jest nieco skomplikowane – nadal nad tym pracujemy. Musi istnieć pomost, pomiędzy tym co zrobił Johnny, a tym, co ja zamierzam zrobić. Jednocześnie muszę uczynić tę rolę swoją własną. Ale musimy też znaleźć parę połączeń z poprzednią wersją postaci, aby moja nie oderwała się całkowicie od tego, co Johnny już w sposób mistrzowski osiągnął.

Mikkelsen przyznał także, że nie jest zachwycony faktem przejęcia roli w tak niecodziennych okolicznościach, choć i tak uważa ją za ciekawe wyzwanie w swojej karierze. „Niecodzienne okoliczności” związane są oczywiście z konfliktem Johnny’ego Deppa z Amber Heard, na wskutek którego aktor musiał zrezygnować z udziału w Fantastycznych zwierzętach 3.

Z jednej strony, oczywiście, jest to bardzo interesujące i miłe wyzwanie. Z drugiej strony, to trochę szokujące, że mam z nim do czynienia po tym wszystkim, co się stało – w tak smutnych okolicznościach. Życzę im obojgu wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że wkrótce znowu wrócą na sam szczyt – Mikkelsen dla serwisu EW.

Co wyjdzie z roli Mikkelsena w nadchodzących Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć? Przekonamy się 14 czerwca 2022 roku; aktualnie film jest w fazie produkcji. Dzieło wyreżyseruje David Yates, a w rolach głównych zobaczymy Edwarda Redmayne’a, Katherine Waterston oraz Dana Foglera.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej