Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2021, 11:57

autor: Gacek

World War 3 przed reaktywacją - twórcy chwalą się personalizacją wyglądu postaci

World War 3 wciąż nie ma daty premiery, ale prace nad grą nie ustają – twórcy właśnie pochwalili się wprowadzanymi funkcjami i nowymi detalami.

World War 3 przeszło dość wyboistą drogę. Najpierw cieszyło się sporą popularnością, żeby w kolejnych miesiącach stracić graczy i ostatecznie zniknąć ze Steama. Jednak w lipcu znów usłyszeliśmy o grze, gdy deweloperzy ogłosili, że pracują bardzo intensywnie nad przebudową produkcji. Określili wtedy kierunek rozwoju gry jako „grywalny realizm”, co widać na najnowszych udostępnionych materiałach wideo; deweloperzy przykładają dużą wagę do odwzorowania rzeczywistości i drobnych detali. Ważnym elementem rozgrywki będzie wygląd postaci – twórcy chwalą się obszernymi i szczegółowymi opcjami modyfikacji mundurów.

W materiale deweloperzy podkreślają, że chcieli realistycznie odwzorować to, jak mógłby wyglądać żołnierz biorący udział w przedstawianym w grze konflikcie. Graficy korzystali nawet ze specjalnych skanerów 3D, ułatwiających odwzorowanie wyglądu prawdziwych obiektów. W grze zobaczymy dokładnie przeniesione mundury niektórych służb – m.in. GROM-u. Wygląd wyposażenia będzie można modyfikować na wiele sposobów – gra pozwoli na dobranie rękawic, spodni, górnej części garderoby czy nawet farby maskującej. Ważnym elementem rozgrywki ma być również dostosowanie kamuflażu do otoczenia, żeby lepiej wtapiać się w tło. Warto też wspomnieć, że gracze, którzy grali w WW3 we wczesnym dostępie, otrzymają ekskluzywne wersje kolorystyczne wyposażenia.

W innym materiale deweloperzy pokazali wiele fragmentów mapy Berlin. Detale i sposób odtworzenia znanych miejsc wyglądają imponująco. Zobaczcie sami:

Niestety twórcy wciąż nie podzielili się datą premiery, jednak zapewniają, że w najbliższych tygodniach i miesiącach otrzymamy więcej informacji o grze. Czekacie na premierę polskiej produkcji, czy już odpuściliście?