Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 września 2021, 10:55

autor: Adam Królak

Luther doczeka się filmowej kontynuacji na Netflixie

Plotki i spekulacje okazały się prawdą – Luther otrzyma filmowy sequel. Produkcją zajmie się Netflix z pomocą BBC. Jest to na pewno doskonała wiadomość dla fanów mrocznego serialu z Idrisem Elbą w roli głównej.

To już oficjalne – Luther z Idrisem Elbą doczeka się filmowej kontynuacji na platformie Netflix. Do obsady dołączyli Andy Serkis, który wcielił się w Golluma w filmach z cyklu Władca Pierścieni, a także Cynthia Erivo, mająca na koncie nominację do Oscara za rolę Harriet Tubman w Harriet. Przy produkcji tytułu pomoże BBC, które pierwotnie nadawało serial na kanale BBC One.

Dobrą wiadomością dla fanów jest na pewno wybór Neila Crossa – twórcy oryginalnej serii – na scenarzystę filmu. Z kolei reżyserem będzie Jamie Payne, zaangażowany w tworzenie 5. sezonu kryminału od BBC i znany z serialu Outlander. Zdjęcia do netfliksowego Luthera ruszą w listopadzie.

W filmowej opowieści, będącej kontynuacją sagi, Luther będzie musiał zmierzyć się z podwójnym zagrożeniem. Erivo zagra panią detektyw, będącą również wrogiem Luthera, podczas gdy Serkis wcieli się w postać złoczyńcy w tej historii – czytamy na łamach portalu The Hollywood Reporter.

Oficjalne potwierdzenie filmu o detektywie Lutherze nastąpiło po wielu latach plotek i spekulacji. W 2020 roku Idris Elba oznajmił, że bardzo chciałby, aby taka produkcja powstała. Jednocześnie wspomniał o ogromnych postępach w tym kierunku. Wypowiedź ta zbiegła się w czasie z informacją wskazującą, że prawdopodobnie nie ujrzymy już szóstego sezonu serii BBC.

Dałem bardzo jasno do zrozumienia, że chciałbym, aby Luther powrócił jako produkcja pełnometrażowa. Mogę wam powiedzieć, że jesteśmy bardzo blisko nakręcenia filmu o Lutherze.

Z kolei w 2018 roku aktor podzielił się swoją wizją filmowej adaptacji:

Będzie więcej morderstw, więcej Volvo, więcej marszczącego brwi Luthera. Zasadniczo chcemy po prostu spróbować nadać temu znacznie większą skalę, być może również na arenie międzynarodowej.

Serial kryminalny Luther opowiada historię błyskotliwego inspektora, który mając obsesję na punkcie swojej pracy, jest gotów podążać najciemniejszymi ścieżkami i łamać najsurowsze zasady. Produkcję charakteryzuje niezwykle mroczny klimat. Tożsamość przestępcy znana jest w każdym odcinku już od początku. Dzięki temu widz może zgłębić procesy myślowe zabójców, ich portret psychologiczny, a także obserwować porywający pojedynek pomiędzy bandytą a stróżem prawa.