Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 maja 2021, 15:14

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Luther powróci. Nadchodzi filmowa adaptacja serialu BBC

Londyńscy złoczyńcy powinni zacząć się martwić. Już we wrześniu ruszą prace nad filmową adaptacją popularnego serialu BBC Luther. Informację tę ujawnił wcielający się w tytułowego detektywa aktor i producent wykonawczy Idris Elba.

O powrocie Luthera mówiło się od dłuższego czasu. John Luther to detektyw, który walczy nie tylko z przestępcami, ale i z własnymi demonami – praca jest dla niego wszystkim, na czym cierpi jego życie osobiste. Serial zadebiutował w 2010 roku, ostatecznie zaś otrzymaliśmy pięć sezonów. Idris Elba za rolę kontrowersyjnego inspektora otrzymał m.in. dwa Złote Globy.

W rozmowie z Variety aktor przyznał, że wszystko jest na dobrej drodze i start prac nad filmową adaptacją serialu jest blisko.

Trzymamy kciuki za to, by produkcja wystartowała już we wrześniu. Jestem bardzo podekscytowany, minęło wiele czasu. Jesteśmy bardzo, bardzo blisko otrzymania zielonego światła dla rozpoczęcia prac nad filmem.

Temat ten pojawiał się już w 2018 roku, jeszcze przed premierą piątego sezonu serialu. Wówczas Elba zapewniał, że scenariusz jest w przygotowaniu. Jak tłumaczył aktor, założenia były proste: „więcej morderstw i więcej marudzenia Luthera”. Zdradził również, że całość jest zaplanowana w taki sposób, by postać Luthera zaprezentować szerszej publiczności i zwiększyć rozpoznawalność marki.

Za produkcję nadchodzącego filmu odpowiadają 20th Century Fox Television, BBC Worldwide Productions oraz Chernin Entertainment. Producentami wykonawczymi są Idris Elba, Peter Chernin, Julie Gardner, Katherine Pope i Jane Tranter.

  1. 10 świetnych seriali kryminalnych na długie wieczory
  2. Luther – oficjalny profil na Twitterze