Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2016, 18:09

autor: Góral

World of Warcraft - Blizzard spotka się z twórcami Nostalriusa i Markiem Kernem

Mark Kern, jeden z byłych pracowników Blizzarda i współtwórca World of Warcraft, który wyraził swoje niezadowolenie z zamknięcia serwera Nostalrius z pierwotną wersją popularnego MMORPG, otrzymał zaproszenie od dewelopera. Celem spotkania, na którym obecne będą także osoby odpowiedzialne za wspomniany serwer, ma być znalezienie rozwiązania, które zadowoli fanów starego WoW-a.

W ostatnim czasie głośnym echem odbiła się sprawa zamknięcia serwera Nostalrius, na którym miłośnicy pierwotnej wersji popularnego MMORPG World of Warcraft mogli bawić się właśnie nią. Niestety firma Blizzard Entertainment nie mogła pozwolić mu funkcjonować nadal ze względu na prawne kwestie, ale deweloperzy obiecali wynagrodzić graczom stratę. J. Allen Brack – producent wykonawczy WoW-astwierdził, że o ile firma nie ma możliwości stworzenia tego typu serwera, tak rozważany jest Pristine Realm, gdzie usunięto by sposoby na szybkie zdobywanie poziomów, w tym ekwipunek typu Heirloom, bonusy do otrzymywanego doświadczenia, żetony oraz wyszukiwarki grup rajdowych. Oprócz tego obiecano skontaktować się z twórcami Nostalriusa i słowa dotrzymano.

Zarówno osoby odpowiedzialne za serwer, jak i Mark Kern – jeden z byłych pracowników Blizzarda, który wyraził swoje niezadowolenie z zamknięcia Nostalriusa (wideo powyżej) – otrzymały zaproszenie od ekipy Blizzard Entertainment. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdzie do spotkania (ma się odbyć, jak wszystkie zainteresowane strony dopasują do siebie swój harmonogram). Co to jednak oznacza dla graczy? Ciężko powiedzieć. Stary serwer raczej nie stanie ponownie na nogi, ale wszystkie pozostałe opcje są już możliwe. Warto więc czekać na kolejne doniesienia w tej sprawie i trzymać kciuki.

World of Warcraft - Blizzard spotka się z twórcami Nostalriusa i Markiem Kernem - ilustracja #1
World of Warcraft - Blizzard spotka się z twórcami Nostalriusa i Markiem Kernem - ilustracja #2

World of Warcraft towarzyszy nam już niemal 12 lat. Słynne MMRPG zadebiutowało bowiem na komputerach osobistych w listopadzie 2004 roku i jest rozwijane po dziś dzień. Tytuł doczekał się już pięciu dużych rozszerzeń – The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria oraz Warlords of Draenor – a 30 sierpnia bieżącego roku ukaże się kolejne, zatytułowane Legion.