Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2016, 12:31

autor: Góral

World of Warcraft - zamknięto największy prywatny serwer Nostalrius

Fani World of Warcraft w jego pierwotnej wersji nie mają w ostatnich dniach powodu do radości. Zamknięto właśnie popularny prywatny serwer Nostalrius, na którym można było cieszyć się edycją Vanilla gry (czyli oryginalną, pozbawioną dodatków).

Nostalrius – największy prywatny serwer World of Warcraftzostał zamknięty. Jego właściciele kilka dni temu otrzymali pismo od prawników firmy Blizzard Entertainment, wzywające do zlikwidowania popularnej inicjatywy pod groźbą procesu sądowego i niestety musieli to zrobić. W związku z tym, pożegnano się z około 800 tysiącami założonych kont i przeszło 150 tysiącami aktywnych graczy. Ostatnie dni życia Nostalriusa gracze spędzili organizując rozmaite wydarzenia. Jednym z nich były np. masowe samobójstwa wirtualnych herosów, którzy po przejściu przez kilka regionów świata rzucali się z urwiska w Thunder Bluff. Inni fani żegnali się z serwerem, spotykając się tłumnie w różnych miejscach, a kolejni upamiętnili serwer, nagrywając jego ostatnie chwile (przykładowy materiał powyżej). W taki oto sposób Nostalrius dokonał żywota, którego nie uratowała nawet petycja podpisana przez ponad 80 tysięcy fanów.

Rzeczony serwer wystartował pod koniec lutego 2015 roku i momentalnie zyskał wielką popularność, gdyż można było na nim grać w pierwotną wersję World of Warcraft nazwaną Vanilla. Inicjatywa została zapoczątkowana przez fanów produkcji i prowadzona była za darmo przez około 30 wolontariuszy.

Zbiorowe samobójstwo fanów Nostalriusa / Źródło: http://imgur.com/a/eorOc. - World of Warcraft - zamknięto największy prywatny serwer Nostalrius - wiadomość - 2016-04-12
Zbiorowe samobójstwo fanów Nostalriusa / Źródło: http://imgur.com/a/eorOc.
Źródło: http://imgur.com/a/tKGc4. - World of Warcraft - zamknięto największy prywatny serwer Nostalrius - wiadomość - 2016-04-12
Źródło: http://imgur.com/a/tKGc4.
Statystyki Nostalriusa. - World of Warcraft - zamknięto największy prywatny serwer Nostalrius - wiadomość - 2016-04-12
Statystyki Nostalriusa.