Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2017, 14:42

autor: Góral

World of Tanks z nową oprawą graficzną

W serwisie 80 Level opublikowano sporo informacji i materiałów graficznych prezentujących zmiany wprowadzone w wyglądzie PC-towej wersji gry World of Tanks.

Nowy system odpowiadający za wygląd i zachowanie wody da nam takie efekty podczas poruszania się. - World of Tanks z nową oprawą graficzną - wiadomość - 2017-11-09
Nowy system odpowiadający za wygląd i zachowanie wody da nam takie efekty podczas poruszania się.

Lepsza grafika w WoT

W serwisie 80 Level ukazał się intersujący artykuł, w którym opisano zmiany graficzne w PC-towej wersji World of Tanks. Na serwerze Sandbox, gdzie testowane są nowe rozwiązania (możecie się zapisać do testów w tym miejscu), deweloperzy opublikowali dwanaście map HD, na których zmieniono lub poprawiono szereg elementów. Pojawiło się m.in. nowe cieniowanie i system oświetlenia. Dzięki temu udało się podnieść jakość efektów związanych z HDR, w tym Bloom, DoF i Lens Flare. Kolejną nowinką jest ulepszona woda, która nie tylko wygląda świetnie, ale też doskonale reaguje na kontakt z czołgami, zachowując się bardzo realistycznie.

Następnym ciekawym elementem jest Deformation Particles. Rozwiązanie to sprawia, że rośliny uginają się jak prawdziwe, gdy wjedzie się na nie maszyną, a po oddaniu strzału na wodzie pojawiają się fale. Na podobnej zasadzie działa trawa, która porusza się w wyniku podmuchu wywołanego przez pocisk wylatujący z lufy. Deweloperzy poświecili też dużo czasu na dopracowanie terenów, które są bardzo szczegółowe. Budowle również doczekały się poprawek – przy ich tworzeniu wykorzystano m.in. technikę fotogrametrii.

W obszernym artykule znajdziecie dużo więcej szczegółów, screenów i porównań, więc gorąco zachęcamy do zajrzenia do źródła, a nieco dalej publikujemy kilka materiałów wideo pokazujących zmiany. Oprócz tego mamy też informacje o nowej aktualizacji, która ukaże się w grudniu.

Aktualizacja 9.21

Nadchodzące zmiany w World of Tanks:
  • ulepszona grafika;
  • brytyjska maszyna X poziomu FV217 Badger;
  • nowa linia ciężkich czołgów francuskich;
  • kolejna mapa.

W opublikowanej wiadomości firma Wargaming zdradziła pierwsze szczegóły dotyczące patcha 9.21. Pojawią się w nim poprawki brytyjskich niszczycieli czołgów, które otrzymają lepsze opancerzenie i działa 32-funtowe. Do tego dojdzie maszyna X poziomu FV217 Badger, która zastąpi FV215b (zostanie on pojazdem specjalnym).

Francuskie drzewo technologiczne doczeka się nowej linii ciężkich czołgów, rozpoczynającej się od AMX M4 mle 45. Oprócz tego pojawi się nowa mapa dla Wielkich bitew, nazwana Klondike. Ma to być lokacja o wymiarach 1,4 x 1,4 km osadzona na terenie Ameryki Północnej. Obiecano także poprawki w systemie dobierania drużyn w wielkich bitwach. Kolejne szczegóły pojawią się w najbliższym czasie.