Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Wargaming.net Press Release 21 stycznia 2014, 13:48

World of Tanks pobija kolejny rekord ilości grających osób jednocześnie

Ponad milion graczy zalogowanych na serwerach w tym samym momencie.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Wargaming informuje, że flagowa gra firmy, World of Tanks, ustanowiła kolejny rekord. Ponad 1,114,000 graczy rywalizowało na wirtualnych polach bitew na serwerach rosyjskich. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 19 stycznia 2014.

“W 2013 roku położyliśmy duży nacisk na rozwój World of Tanks, wzbogacając je o nowe linie czołgów, mapy, itp. oraz rozwiązania w zakresie rozgrywki,” powiedział Andrei Yarantsau, wiceprezes wydawniczy w Wargaming. ”Czołgiści na serwerze rosyjskim grają w różnych porach dnia i mimo, że ich liczba dawno przekroczyła kilka milionów aktywnych użytkowników dziennie, ilość grających jednocześnie wahała się w okolicach 900.000 graczy przez ostatnie kilka miesięcy. Wreszcie udało się przekroczyć magiczną liczbę miliona. Jesteśmy przekonani, że ten wynik będzie jeszcze lepszy w tym roku, jako że planujemy dużo istotnych usprawnień dla World of Tanks w 2014.”

Globalnie, siły wirtualnych czołgistów liczą już 75.000.000 graczy. Wraz z ciągłym rozwojem firmy, pracownicy Wargaming czuwają na stanowiskach ogniowych, aby zapewnić milionom grających na całym świecie każdego dnia przyjemną i płynną rozgrywkę w ciągle rozwijającym się świecie World of Tanks.