Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2018, 11:48

autor: Aquma

Witchfire - FPS polskiego studia The Astronauts ma się ukazać w 2020 roku

Polskie studio The Astronauts planuje wydać swój kolejny tytuł – pierwszoosobową strzelankę Witchfire – w 2020 roku. W grze nie znajdziemy rozbudowanego wątku fabularnego, gdyż ma się ona skupiać na czymś innym.

Witchfire mierzy w 2020 rok. - Witchfire - FPS polskiego studia The Astronauts ma się ukazać w 2020 roku - wiadomość - 2018-12-13
Witchfire mierzy w 2020 rok.

Polskie studio The Astronauts pod wodzą Adriana Chmielarza (odpowiedzialne za udane The Vanishing of Ethan Carter) zapowiedziało, że tworzona przez nie strzelanka pierwszoosobowa Witchfire powinna ukazać się w 2020 roku. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że w produkcji nie znajdziemy silnie zarysowanej fabuły. Choć nie zabraknie ciekawych informacji dotyczących świata, twórcy nie zamierzają tworzyć rozbudowanych scen animowanych.

Witchfire to strzelanka pierwszoosobowa skoncentrowana na wyzwaniach i mistrzostwie. Staramy się upewnić, że gra jest przystępna i istnieje wiele dróg do ostatecznego zwycięstwa, niemniej będziesz musiał udowodnić swoje umiejętności polowania na czarownice, jeśli chcesz poznać wszystkie jej tajemnice. Miejmy jedną rzecz z głowy: Witchfire nie jest grą opartą na fabule. Jest co odkrywać i rozszyfrowywać, ale nie ma animowanych scen do oglądania – czytamy w komunikacie.

Dlaczego? Przyczyn jest kilka i są powiązane m.in. z wielkością zespołu deweloperskiego. Zdaniem twórców ważniejsze jest jednak to, że trzonem ich gry ma być coś zupełnie innego.

Projekt taki jak np. Bulletstorm – gra, którą niektórzy z nas wyreżyserowali – byłby niemal niemożliwy do zrealizowania dla tak małego zespołu, jak nasz. Co ważniejsze jednak, serce gry leży gdzie indziej. Opowiemy o tym więcej, jak tylko będziemy gotowi – czytamy dalej.

Na kolejne informacje o Witchfire nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Twórcy planują w każdą środę udostępniać jakiś nowy detal na temat swojej produkcji. Przy okazji zaprezentowano też kilka krótkich scen prosto z gry, które możecie zobaczyć klikając w ten link. Tytuł korzysta z technologii fotogrametrii (tak samo jak wspominane The Vanishing of Ethan Carter) i trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę dobrze.

  1. The Astronauts – strona oficjalna