Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 grudnia 2018, 11:20

autor: Adrian Werner

The Punisher - teaser i data premiery drugiego sezonu

Serwis Netflix wypuścił krótki teaser drugiego sezonu serialu The Punisher i poinformował, że produkcja zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Frank powróci w przyszłym miesiącu. - The Punisher - teaser i data premiery drugiego sezonu - wiadomość - 2018-12-13
Frank powróci w przyszłym miesiącu.

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy będziemy mogli obejrzeć drugi sezonu serialu The Punisher. Produkcja znalazła się na liście tytułów, które zadebiutują w serwisie Netflix w styczniu przyszłego roku. Na razie nie podano dokładnej daty premiery. W filmiku promującym atrakcje następnego miesiąca znalazł się za to krótki teaser dalszych przygód Franka Castle’a.

Niestety, wiele wskazuje na to, że drugi sezon będzie ostatnim. W tym roku Netflix skasował już seriale Iron Fist, Luke Cage oraz Daredevil. Wydaje się prawdopodobne, że podobnie będzie w przypadku Punishera oraz Jessiki Jones, której trzecia seria ma ukazać się w przyszłym roku.

Według serwisu Variety, umowa Marvela z Netfliksem sprawia, że postacie z produkcji wyemitowanych na tym serwisie streamingowym mogą pojawić się na innych kanałach i usługach dopiero dwa lata po skasowaniu seriali. Co jednak ciekawe, Punisher nie był częścią pierwotnego kontraktu i możliwe, że te ograniczenia go nie obowiązują. Niewykluczone więc, że postać mogłaby powrócić na ekrany szybciej.

Warto wspomnieć, że według wcześniejszych doniesień głównym powodem skasowania przez Netfliksa marvelowskich projektów była niechęć firmy Disney do zmiany kontraktów. Umowa gwarantowała bowiem wyprodukowanie 13 odcinków każdego serialu. Streamingowy serwis chciał ograniczyć liczbę epizodów do 6-8, co obniżyłoby koszty. Oznaczałoby to jednak utratę dużej części opłat licencyjnych dla Disneya, więc ostatecznie oba podmioty nie doszły do porozumienia.

Wątpliwe, aby w przypadku Punishera i Jessiki Jones Disney okazał się bardziej skory do renegocjacji kontraktów, więc najpewniej nadchodzące sezony obu seriali będą ostatnimi.

  1. The Punisher – strona oficjalna