Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2007, 14:19

autor: Metatron

Will Wright: Spore już za około sześć miesięcy

Istnieją spore szanse na to, że Spore zadebiutuje na rynku już za sześć miesięcy, a informacja ta pochodzi nie od byle kogo, bo od samego Willa Wrighta.

Spore, najnowsze dzieło Willa Wrighta, twórcy SimCity i Simsów, budzi sporo zainteresowania wśród graczy oraz w branżowych mediach. Niestety jakiś czas temu okazało się, że produkcja będzie ukończona później, niż pierwotnie planowano. Nie ujawniono jednak żadnych konkretnych terminów, mówiąc, że raczej nie nastąpi to wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku. Mimo to, jak poinformował serwis CVG, istnieją spore szanse na to, że Spore zadebiutuje na rynku wcześniej, a informacja ta pochodzi nie od byle kogo, bo od samego Willa Wrighta.

Will Wright: Spore już za około sześć miesięcy - ilustracja #1

W wywiadzie udzielonym Radio 5 LIVE, słynny deweloper stwierdził: „Gra jest już w pełni grywalna i dotarliśmy do fazy testów końcowych”. Przyznał, że ten proces będzie musiał jeszcze potrwać, by twórcy upewnili się, że Spore będzie grą przystępną dla szerokiego grona odbiorców: „Chcę, żeby gracze w The Sims mogli grać w Spore , nie chciałbym, żeby była to produkcja jedynie dla hardcore’owców” – powiedział Wright.

Wright stwierdził, że na testy jego ekipa potrzebuje około sześciu miesięcy. Gdyby sprawdził się ten scenariusz, byłaby szansa, że w Spore zagralibyśmy już wiosną przyszłego roku.

Will Wright: Spore już za około sześć miesięcy - ilustracja #2

Przypominamy, że Spore będzie rozgrywaną w czasie rzeczywistym strategią, w której pokierujemy losami stworzonej przez nas rasy, począwszy od etapu jednokomórkowych organizmów, a na wielkiej kosmicznej cywilizacji skończywszy. Więcej informacji na temat produkcji można znaleźć na łamach naszej encyklopedii. Zapraszamy również do zapoznania się z zapowiedzią i wrażeniami z prezentacji gry, która odbyła się w trakcie Games Convention 2007.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spore

Spore