Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 października 2007, 13:44

autor: Metatron

Will Wright honorowym członkiem BAFTA

Will Wright, twórca między innymi SimCity oraz Simsów, w uznaniu za swoje zasługi dla branży gier zostanie uroczyście zaproszony do prestiżowego grona honorowych członków Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, do którego należą miedzy innymi Andrzej Wajda, Stephen Spielberg oraz Alfred Hitchcock.

Will Wright, twórca między innymi SimCity oraz Simsów, w uznaniu za swoje zasługi dla branży gier zostanie uroczyście zaproszony do prestiżowego grona honorowych członków Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, do którego należą miedzy innymi Andrzej Wajda, Stephen Spielberg oraz Alfred Hitchcock. Fakt ten nie pozostaje bez znaczenia dla całej branży elektronicznej rozrywki, ponieważ Wright będzie pierwszą osobą spoza świata kina i telewizji, która dołączy do tego zaszczytnego grona.

Will Wright honorowym członkiem BAFTA - ilustracja #1

Tytuł honorowego członka akademii zostanie wręczony twórcy Simsów 23 października na uroczystej gali, podczas której zostaną rozdane tegoroczne nagrody BAFTA (listę nominowanych poznaliśmy już przed paroma tygodniami).

Uhonorowanie Willa Wrighta jest także symbolem tego, że BAFTA idzie z duchem czasu i pragnie uczynić branżę gier swoim trzecim filarem zaraz po filmie i telewizji.

Warto zauważyć, że marka The Sims sprzedała się już na całym świecie w ponad 90 milionach egzemplarzy. Trudno więc się dziwić, że wybór padł właśnie na twórcę tej serii. Ten zaś bynajmniej nie spoczął na laurach, lecz wraz ze studiem Maxis pracuje nad kolejną ciekawie zapowiadającą się produkcją – Spore. Czy uda jej się powtórzyć sukces poprzednich tytułów Wrighta? Czas pokaże.