Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2017, 13:32

autor: Entelarmer

Wild West Online z nowymi pokazami rozgrywki

W sieci pojawiły się nagrania z wczesnej wersji gry Wild West Online. Filmiki prezentują eksplorację, zbieranie surowców oraz poszukiwanie złota.

W ubiegłym miesiącu mogliśmy się zapoznać z pierwszym pokazem rozgrywki Wild West Online – gry MMO w świecie Dzikiego Zachodu. Dziś otrzymaliśmy kolejne filmiki z produkcji studia 612 Games, m.in. od serwisów Polygon oraz PCGamer, jak również garść informacji od twórców (w tym za pośrednictwem IGN). Materiały skupiają się na eksploracji oraz poszukiwaniu skarbów i surowców, ale nie zabrakło też starcia z bandytami. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z wersją próbną, z pustymi lokacjami bez śladu fauny i postaci niezależnych (o innych graczach nie mówiąc), co stawia grudniową premierę pod znakiem zapytania. Zespół 612 wciąż rozważa też niektóre kwestie, na przykład maksymalną liczbę graczy na pojedynczym serwerze. Studio pragnie uniknąć sytuacji, w której wyjście z miasta będzie wiązało się z natychmiastową napaścią przez innych graczy, ale nie chce też przesadnie utrudniać spotkań z innymi uczestnikami zabawy.

Nie otrzymaliśmy zbyt wielu konkretnych informacji, aczkolwiek autorzy napomknęli o dodaniu dzikich zwierząt (niekoniecznie w formie dodatkowego zagrożenia), czy też interesujących miejsc w miastach (na przykład barów i sklepów). Wspomniano również o systemie kradzieży przedmiotów z farm posiadanych przez NPC-ów lub graczy. W wersji demonstracyjnej sprowadza się to do dłuższej interakcji z interesującym nas przedmiotem, ale w pełnej grze zastąpią ją minigierki. Same działki będą występować w dwóch rozmiarach, a rozbudowa ich ma być najbardziej widocznym świadectwem postępów gracza. Nie ujawniono, czy będą się z tym wiązać jakieś wymierne korzyści. Jak będzie to wyglądać w praktyce, zapewne przekonamy się w trakcie zamkniętych beta-testów, które wystartują na jesieni. Dostęp do nich otrzymają nabywcy wydań przedpremierowych oraz losowo wybrane osoby, które zarejestrują się na oficjalnej stronie gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10
  • Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD FX-6100 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 6 GB RAM
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 460 2 GB /AMD Radeon HD 7770 2 GB
  • Miejsce na dysku: 12 GB
  • Inne: wsparcie DirectX 11