Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 stycznia 2021, 12:15

autor: Karol Laska

Wikingowie: Walhalla - aktorzy z Wiedźmina i Gry o tron w obsadzie serialu

Poznaliśmy szeroką obsadę nadchodzącego serialu Netfliksa pod tytułem Wikingowie: Walhalla. W ekipie znajdziemy aktorów, którzy mieli okazję wystąpić m.in. w Wiedźminie, Grze o tron czy Chilling Adventures of Sabrina.

Znamy obsadę nowego serialu w uniwersum Wikingów pod tytułem Wikingowie: Valhalla. Netflix wysłał dziennikarzom na całym świecie ogłoszenie prasowe, w którym pochwalił się castingiem do wspomnianej produkcji. Ekipę tworzą zarówno początkujący aktorzy, jak i artyści sceniczni z nieco większym doświadczeniem. Bardzo ważne było także dla twórców, aby choć część obsady miała korzenie skandynawskie.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na liście jest David Oakes, który zagra Earla Godwina, głównego doradcę króla Anglii. Wcześniej mogliśmy go zobaczyć głównie w produkcjach kostiumowo-historycznych pokroju Filarów Ziemi, Białej królowej czy Rodziny Borgiów. Oakes zaliczył też niechlubny epizod w polskiej kinematografi, występując w fatalnej Studniówce. Valhalla będzie jego pierwszym angażem od czasów tej godnej pożałowania komedii.

Obsadę zasilą także gwiazdy, którym zdarzyło się już wystąpić w innych popularnych serialach osadzonych w średniowiecznych realiach. Mówimy tu między innymi o aktorce szwedzkiego pochodzenia, Fridzie Gustavsson, która jak dotąd wystąpiła tylko w Wiedźminie (w roli Visenny) oraz o Islandczyku Jóhannesie Haukurze Jóhannessonie (ten z kolei wystąpił w jednym z odcinków Gry o tron, a nawet w blockbusterze pod tytułem Atomic Blonde). Wcielą się oni kolejno we Freydis Eriksdotter oraz Olafa Haraldsona.

Wikingowie: Walhalla - aktorzy z Wiedźmina i Gry o tron w obsadzie serialu - ilustracja #1
Kadr z Gry o tron, a w samym jego środku Jóhannes Haukur Jóhannesson – jeden z głównych gwiazdorów nadchodzących Wikingów: Walhalli.

Z bardziej ciekawych nazwisk wypada również wyróżnić dwóch aktorów młodego pokolenia, Leo Sutera oraz Sama Corletta. Ten pierwszy zakręcił się wokół paru brytyjskich serialowych dramatów, jak Wiktoria czy Sandition, wystąpił również na drugim planie w disneyowskiej Czarownicy, a w Walhalli zagra szlacheckiego wojownika, Haralda Srogiego. Ten drugi zaś może być kojarzony z roli Calibana w Chilling Adventures of Sabrina, a teraz będzie miał okazję wcielić się w Leifa Eriksona, jedną z głównych postaci w nadchodzącym spin-offie Wikingów.

W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Laurę Berlin (Emma z Normandii), Caroline Henderson (Jarl Haakon) oraz Bradleya Freegarda (Kanut Wielki). Przypominamy, że produkcja zadebiutuje w 2021 roku i będzie liczyła 24 odcinki.