Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2013, 14:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Desert Strike, Crytek, PlayStation 4) 3/12/13

Dziś piszemy m.in. o rejestracji znaku towarowego Desert Strike przez firmę Electronic Arts, usłudze cloud gamingu w PlayStation 4, a także nowym pracowniku studia Crytek. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Crytek

Todd Papy, pracujący dotychczas w zespole SCE Santa Monica, gdzie był jednym z dyrektorów gry God of War: Wstąpienie, znalazł zatrudnienie w studiu Crytek na podobnym stanowisku. W tej chwili wiadomo tylko tyle, że Todd Papy pracuje wraz z twórcami serii Crysis nad „niezapowiedzianym projektem”, a więcej informacji zostanie ujawnionych „w przyszłości”.

PlayStation 4 / Gaikai

Anonimowe źródła serwisu Eurogamer donoszą, że usługa cloud gamingu na PlayStation 4 (powstająca we współpracy z firmą Gaikai) stanie się dostępna w trzecim kwartale 2014 roku w Ameryce Północnej i w 2015 roku w Europie. Plotek nie potwierdziła do tej pory firma Sony. Przypomnijmy, że dzięki wspomnianej usłudze będzie możliwe uruchamianie wybranych gier ze starszych konsol PlayStation za pośrednictwem PlayStation 4.

Desert Strike

Firma Electronic Arts zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym znak towarowy Desert Strike, oznaczony m.in. jako „oprogramowanie gier wideo”. Może to oznaczać, że znany wydawca rozważa powrót tej marki do świata elektronicznej rozrywki. Pierwowzór był zręcznościówką, w której kierowaliśmy śmigłowcem i eliminowaliśmy przeciwników na naszej drodze. Desert Strike: Return to the Gulf (na screenie poniżej) ukazał się w 1992 roku najpierw na konsoli Sega Mega Drive, a potem został skonwertowany na kilka innych platform sprzętowych.

Desert Strike: Return to the Gulf - Wieści ze świata (Desert Strike, Crytek, PlayStation 4) 3/12/13 - wiadomość - 2013-12-03
Desert Strike: Return to the Gulf

Blizzard Entertainment

Firma Blizzard Entertainment wydłużyła okres trwania zimowej wyprzedaży w sklepie Battle.net do 1 stycznia 2014 roku. Początkowo termin ten dotyczył tylko World of Warcraft, ale teraz zdecydowano się opóźnić zakończenie promocji także na StarCraft II. Szczegóły specjalnej oferty znajdziecie pod tym adresem.

Fishlabs Entertainment

Studio Fishlabs Entertainment (seria Galaxy on Fire) zostało wykupione przez firmę Koch Media. Wydawca zdecydował się na ten krok ze względu na chęć położenia większego nacisku na rynek gier mobilnych, w którym specjalizuje się wspomniany deweloper. Przy okazji zapewniono, że nikt ze studia Fishlabs Entertainment nie stracił posady i zespół nadal liczy sobie 52 pracowników.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Yakuza: Restoration
 2. SteamWorld Dig
 3. Mr Pancake: How I learned to stop worrying and go back in time

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Warhammer 40,000: Space Wolf – trailer
 2. Dex – trailer
 3. Animal Crossing: New Leaf – reklama telewizyjna
 4. MXGP: The Official Motocross – gameplay – Maggiora
 5. Mazowsze 2: Miejsce Ponad Czasem – trailer
 6. Delver – trailer
 7. Don Bradman Cricket 14 – trailer
 8. Putty Squad – trailer
 9. Tram Simulator: Dusseldorf – trailer
 10. Symulator Pociągu 2014 – Jesteśmy fanami kolei – Pacific Surfliner
 11. Assassin’s Creed IV: Black Flag – oceny prasy
 12. Batman: Arkham Origins – Initiation DLC trailer
 13. World of Warplanes – szkoła latania #4