Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 listopada 2020, 17:20

autor: EnVakker

Wiedźmin znowu się kręci, jest nowe zdjęcie

Wznowiono prace nad 2. sezonem Wiedźmina Netflixa, przerwane kilka dni temu z powodu pandemii. Nowe zdjęcie pokazuje, że filmowcy skupiają aktualnie swoją uwagę na wybudowanym do celów produkcyjnych mieście w studiu w Arborfield.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że produkcja 2. sezonu serialu Wiedźmin produkowanego przez Netflix została wstrzymana, gdy u czterech członków ekipy filmowej stwierdzono koronawirusa. Przerwa na szczęście nie okazała się tak długa jak poprzednia w pierwszej połowie 2020 roku i teraz prace toczą się dalej.

Twórcy serialowej adaptacji wiedźmińskiego uniwersum, oryginalnie powołanego do życia w książkach Andrzeja Sapkowskiego, znajdują się aktualnie w Wielkiej Brytanii. Korzystają tam z urokliwych krajobrazów Szkocji oraz możliwości studia filmowego w Arborfield, gdzie już w styczniu tego roku rozpoczęto prace nad budową serialowych lokacji miejskich.

Wiedźmin znowu się kręci, jest nowe zdjęcie - ilustracja #1
Zdjęcie miasteczka w Arborfield ze stycznia, pochodzące ze strony redanianintelligence.com

Teraz miasto zbudowane przez ekipę scenograficzną ma już prawdopodobnie ostateczny kształt, o czym może świadczyć zdjęcie udostępnione wczoraj przez portal redanianintelligence.com:

Wiedźmin znowu się kręci, jest nowe zdjęcie - ilustracja #2
Zdjęcie prac w miasteczku w studiu Arborfield, udostępnione wczoraj przez redanianintelligence.com

Redanianintelligence.com podkreśla, że konstrukcje powstałe na terenie studia w Arborfield nie będą prawdopodobnie służyły wyłącznie jako jedna serialowa lokacja. Wydaje się, że najbliżej jest im do Oxenfurtu, ale będą wykorzystywane przy odwzorowywaniu różnych miast należących do uniwersum.

2. sezon Wiedźmina Netflixa miał pierwotnie ukazać się latem 2021 roku, przy założeniu, że ostatni klaps na planie filmowym padnie w lutym. Biorąc pod uwagę zagrożenie kolejnymi opóźnieniami, ciężko powiedzieć, czy to założenie się utrzyma. Widząc jednak, jak twórcy nie pozwalają sobie na choćby jeden dzień zbędnej zwłoki, można mieć nadzieję, że ewentualna obsuwa nie będzie duża.