Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 listopada 2020, 11:55

autor: Bebop

Wiedźmin od Netflix - koronawirus znów przerywa produkcję serialu

Koronawirus po raz kolejny przerwał prace nad drugim sezonem Wiedźmina. Tym razem pozytywny wynik testu otrzymały cztery osoby związane z produkcją serialu od Netfliksa, jednak nie ma wśród nich najważniejszych aktorów.

W SKRÓCIE:
  1. Prace nad drugim sezonem serialu Wiedźmin ponownie zostały wstrzymane z powodu potwierdzenia przypadków koronawirusa na planie.
  2. Pozytywny wynik testu otrzymały cztery osoby z ekipy filmowej - nie ma wśród nich odtwórców głównych ról.
  3. Netflix planuje przeprowadzić testy na koronawirusa na wszystkich osobach związanych z produkcją.

Geralt z Rivii musiał już mierzyć się z wieloma potworami, ale ostatnio jego największym wrogiem pozostaje koronawirus. Jak donosi serwis Deadline, zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina od Netfliksa zostały wstrzymane z powodu potwierdzenia przypadków zakażeń w ekipie filmowej. 7 listopada obecność COVID-19 została stwierdzona u czterech osób związanych z produkcją.

Ta smutna wieść zmusiła producentów do przerwania prac, które miały miejsce w Arborfield Studios w Londynie. Feralni członkowie ekipy zostali wysłani na kwarantannę. Nie ma wśród nich aktorów z głównej obsady. To jednak tylko część działań podjętych przez Netfliksa, amerykański gigant postanowił przeprowadzić testy wśród wszystkich osób zaangażowanych w projekt.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany producentów. Podobna sytuacja miała miejsce w marcu tego roku, kiedy okazało się, że zachorował Kristofer Hivju. Norweski aktor znany z roli Tormunda w Grze o tron w drugim sezonie Wiedźmina wcieli się w postać Nivellena.

Przerwa w pracach przedłużyła się też przez ogłoszenie w sierpniu pierwszego „lockdownu” w Wielkiej Brytanii. W tym miesiącu wprowadzono drugi - ten ruch rządu Borisa Johnsona wymusił na filmowcach zamknięcie planu plenerowego, o czym na Instagramie informował m.in. Henry Cavill.

  1. 10 rzeczy, które Netflix musi poprawić w 2. sezonie Wiedźmina
  2. Oficjalna strona platformy Netflix
  3. Oficjalna strona serialu Wiedźmin