Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 marca 2020, 14:18

autor: Czaruś

Dezynfekcja na planie Wiedźmina, Kristofer Hivju zachorował

Kristofer Hivju powiadomił, że jest zarażony koronawirusem. Aktor szerszej publiczności znany jest z roli Tormunda w serialu Gra o tron, a obecnie bierze udział w kręceniu drugiego sezonu Wiedźmina od firmy Netflix.

W SKRÓCIE

  • Kristofer Hivju poinformował, że wykryto u niego koronawirusa.
  • Aktor poddał się kwarantannie i czuje się dobrze.
  • Firma Netflix prosi pozostałych członków ekipy filmowej o pozostanie w domach i informuje, że zamyka plan zdjęciowy serialu w celu jego dezynfekcji.

Aktor Kristofer Hivju, który wcieli się w rolę Nivellena w drugim sezonie serialu Wiedźmin od Netflixa (fanom Gry o tron może być znany z roli Tormunda), powiadomił poprzez swój profil na Instagramie, że wykryto u niego koronawirusa.

Kristofer Hivju, fot. Jordan Strauss/Invision/East News - Dezynfekcja na planie Wiedźmina, Kristofer Hivju zachorował - wiadomość - 2020-03-17
Kristofer Hivju, fot. Jordan Strauss/Invision/East News

Pozdrowienia z Norwegii! Przykro mi to mówić, ale dzisiaj wykryto u mnie COVID19, koronawirusa. Razem z rodziną pozostaniemy w domu tak długo, jak będzie trzeba. Jesteśmy w dobrym zdrowiu – mam jedynie łagodne objawy przeziębienia.

W dalszej części wiadomości możemy przeczytać, że aktor zachęca wszystkich do ostrożności i podjęcia środków zapobiegawczych w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa.

Jak donosi portal Deadline, firma Netflix wystosowała wiadomość do ekipy filmowej, informując ich o tym, że u jednego z jej członków (nie podając danych tej osoby) został stwierdzony koronawirus. W wyniku tego plan zdjęciowy oraz biura, gdzie kręcono serial, zostały zamknięte i zdezynfekowane.

Chcielibyśmy poinformować wszystkich, że u członka naszej rodziny produkcyjnej został wykryty COVID-19.[…]

Zawiesiliśmy produkcję [serialu] zanim dowiedzieliśmy się o tym fakcie. W ramach środków bezpieczeństwa natychmiast zamkniemy plany zdjęciowe oraz studio w Arborfield i przeprowadzimy tam dezynfekcję.

W dalszej części wiadomości możemy przeczytać, że firma zachęca, aby członkowie ekipy sami poddali się 14-dniowej kwarantannie i nie opuszczali domów.

Wczoraj informowaliśmy, że produkcja serialu Wiedźmin została zawieszona. Nie jest to jednak przypadek odosobniony. Co jakiś czas do Internetu trafiają informacje o wstrzymaniu prac nad kolejnymi filmami i serialami. Daje to powody do przypuszczenia, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się zastoju w branży filmowej.

Dla osób mniej orientujących się w lore Wiedźmina przypominamy, że postać, w którą wciela się Kristofer Hivju to Nivellen. Jest on dziedzicem bogatego rodu, który po sprofanowaniu świątyni Lwiogłowego Pająka został zamieniony w potwora.